| Nuconteaza191 a întrebat:

Am o problema destul de mare. Am o relație de 2ani și ceva iar iubita simt ca ma inseala. Mereu caută motive de cearta,ma suna rar, trec 10 ore și tot nu ma suna,iar când ma suna e diferită,adică se schimba radical, îmi spune ca i-a fost dor de mine ca ma iubeste... eu o iubesc foarte mult dar ea nu știu. Si-a găsit pe altcineva? Niște idei? Ma inseala sau s-a plictisit de mine?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu ai dovezi clare sunt doar vorbe goale man
https://www.youtube.com/watch?v=H78aWYGaCUs

| Freya1 a răspuns:

Poate s-a plictisit sau chiar si-a gasit pe altcineva.
Intreab-o pe ea, verifica-i o data telefonul, intereseaza-te de la prieteni chiar daca e urat dar sunt sentimentele tale in joc in fond. Daca te insala imposibil sa nu te prinzi din ceva.

| SkyPilot a răspuns:

Eu nu as spune ca acel sunat la 10 ore e o problema. Poate are altceva de facut decat sa stea pe telefon, poate ii displace. Motivele de cearta pot indica o problema in relatia voastra, dar ar trebui sa mai ai si alte semne.
Daca nu ai ceva dovezi sau macar motive serioase de suspiciune, nu poti spune decat ca nu mai e atrasa de relatia voastra. Cateva semne ar fi: flirteaza cu altii? primeste propuneri de la altii? dispare fara sa stii unde este si nu iti spune cand reapare?
Daca s-a plictisit de relatie este aproape imposibil sa o recastigi. Din ce am vazut eu pana acum fetele si-au reconsiderat opinia numai din interes. Am vazut de multe ori ca fetele care s-au saturat de o relatie nu au iesit din ea decat cand au fost sigure ca intra imediat intr-o relatie cu altcineva. Se poate sa exploreze o relatie cu altcineva.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu ştim.

| ovidiu123432 a răspuns:

Din propria experienta asemanatoare as spune un clar DA, dar asta depinde, incearca sa o verifici si etc, daca stati la distanta e clara treaba.