| no name a întrebat:

Buna am o problema in Decembrie mi-a venit cm( ciclu menstrual) in 27 iar in ianuarie am fost ff racita la rinichi, ovare si am luat tratament dupa care nu mia mai venit luna ianuarie si am mers la ginecolog mi-a facut radiografie asta fiind pe la sf luni ianuarie ginecologu a spus ca nu-mi da nimica ca trebuie sa-mi vina si ca nu ii vb despre o sarcina sau altceva si dupa 7 zile luna februarie am mers iar mi-a dat duphaston 5 zile si azi e a 6 zi de cand ma term tratamentul si inca nu mi-a venit am mici dureri suportabile dar nu stiu mi-e frica nu stiu am tot cititi ca in maxim 10 zile dupa tratamentul cu duphaston trebuie sati vina ...este adevarat?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca ginecologul ti-a spus ca nu e nici sarcina si nu ai nimic grav, inseamna ca asa e si ca trebuie sa ai rabdare sa isi faca efectul medicamentele!
Daca nu iti vine nici dupa 10 zile de la terminarea tratamentului, mai mergi o data la ginecolog si fa-ti ceva analize mai amanuntite! poate ai acolo ceva ce nu s-a vazut la film!
Multa sanatate!