| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema " minuscula " sa spun asa laughing
Daca aveti rabdare sa citit ajuta`ti`ma puppy dog eyes!
Sunt cu un baiat de un an jumate la inceput eu tineam la el ca disperata, iar lui nu. i pasa sau nu voia sa arate ca. i pasa pe zi ce trecea aflat tot mai multe despre el si intr. un final au aflat si ai mei despre fam lui si unele chesti spune, care au ajuns la urechea la a lor mei mai mult la mama ca la tata mai putin ai atunci am incercat sa ma despart de el doar ca mi. a zis ca ai mei nu o sa mai stie nimic de el si ca o sa fie bine si etc. Dupa chestiile aflate numai tin la el cum tineam la inceput, acum tine el la mine si ma seaca cu mesaje gen " pui puppy dog eyes esti bine? de ce nu raspunzi la tel?" stie bine ca numai am sms. uri sau minute sa. l sun. La inceputul relatiei incerca sa ma fac a lui [ fiind virgina nu am acceptat asa ceva, chiar daca il iubeam ]. El s. a schimbat total numai e tipul, acela care se baga in seama chiar daca nu era treaba lui doar ca eu m.am plictisit de relatia asta, vreau sa fiu singura. Ultima data cand am incercat sa ma despart de el am fost gasit o conv pe mess intre el si o colega ca daca nu se **** cu ea, spune intregului liceu ce fel de pers e si chesti atunci aveam ocazia sa ma despart de el, doar ca o prietena comuna a facut in asa fel incat sa nu ne despartim si chesti asta se intamplase inainte de ziua mea. i. a dat prietenei alea cadou ca sa mi. l dea mie, ca el avea de cand sa se omoare daca nu ma impacam cu el. Si am acceptat sa ma impac doar ca numai vreau sa continui relatia, ma port mai indiferenta, sunt mai respingatoare, inca nu i.am propus sa ne despartim pentru ca nu stiu ce motive sa. i spun... si daca ii spun ca vreau sa fiu singura, pls ajutati.ma chiar nu stiu ce sa. i mai spun
O sa fie greu pentru el sa treaca peste asta, dar sa ma inteleaga si pe mine ca numai pot.sad
Merci

3 răspunsuri:
| marcelan25 a răspuns:

Pai,asa se intampla de obicei. De aceea se zice ca "roata se invarte roata",la inceput el a vrut doar sa se culce cu tine,cred ca de asta a fost asa de indiferent,dar acum el si-a dat seama ca simte ceva pentru tinesad. Eu iti sugerez sa vorbesti cu el,sa ii spui ca vrei sa te desparti de el,ca nu mai simti nimic si nu ajunge intr-o relatie doar unul sa iubeasca! Aici trebuie sa fi tare! Nu are rost sa ramai cu el din mila,te distrugi si pe tine dar si pe el, asta ti-o spun din proprie experienta! Lui o sa-i fie greu, dar o sa treaca. Bafta!

| helenqw3 a răspuns:

Eu zic ca cu cat amani aceasta discutie, cu atat e mai rau pentru voi doi, si pentru el pentru ca o sa-i fie si mai greu sa renunte la tine, dar si pentru tine. Eu te sfatuiesc sa ii spui exact ceea ce simti, exact cu ai facut aici, si sa ajungeti la un numitor comun. sa faceti cea mai buna alegere pentru am2.Multa bafta, si fii sincera cu el. happy

| blari a răspuns:

Parerea mea e ca daca tu cosideri ca relatia nu mai merge spune-i deschis, spune-i ca nu crezi ca relatia asta va ajunge undeva pentru ca tu nu mai ai sentimente pentru el, si sa ramaneti amici fara nicio suparare, fiecare are dreptul sa fie fericit, el poate e fericit acum langa tine, dar tu nu. Bafta!