| andreea_6382 a întrebat:

am si eu o intrebare. ieri am luat prima pastila, dupa cat timp de la luarea primei pastile esti protejata astfel incat baiatul poate ejacula inauntru?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai medicul care ti-a recomandat-o iti poate spune cu certitudine.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai luat-o din prima zi a menstrei esti protejata imediat. Daca ai luat-o din a5 -a zi a ciclului, luna respectiva ar fi bine sa te protejezi in plus, efectul contraceptiv e sigur incepand din luna urmatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam dupa cum stiiu dupa aproximativ 2 3 ore