| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare si chiar ma astept la raspunsuri serioase..am o nedumerire. I-am facut prietenului meu un oral, el a ejaculat... dar mai apoi nu sunt sigura ca s-a sters. E posibil sa fi ramas pe mana ceva si atunci cand si-a pus prezervativul sa fi ramas spermatozoizi care sa poate duca la o sarcina? sau daca ramasese pe penis ..este vreun risc?

Răspuns Câştigător
| GheNsS a răspuns:

Eu nu inteleg,, nu sunt sigura daca s-a sters,, trebuia sa stii! dupa aia dupa orce sex oral se spala pe maini etc. A doua chestie daca a-ti folosit prezervativ niciogrija n-are treaba. A treaia chestie daca nu e ca sa stii pentru a ramane insarcinata 100% trebuie sa ejaculeze in tine. Nu cu 2 3 stropi si gata esti insarcinata in caza ca nu a-ti folosit prezervativu! Deci calm nai nimic o sa veziwinking daca esti nelisitita ia un test de sarcina si o sa vezi mai concret ca nai nimic. Bafta o funda daca vreiwinking tongue

5 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Daca ramane pe penis, da, exista un risc, dar numai daca e proaspat, adica numai daca a intrat in tine nici dupa 5 minute. Ce conteaza este sa moara spermatozoizii, sa se usuce lichidul seminal. Daca s-a sters macar un pic sau daca a trecut ceva timp pana sa faceti sec dupa prima lui ejaculare, atunci nu exista nici un risc. De obicei, calea cea mai sigura de a ramane insarcinata este de a ejacula in tine, insa prin aceste metode indirecte de care pomenesti si tu, slabe sanse, deci poti sta linistita draga. Dar ca sa fii tu mai sigura, mai bine fa un test de sarcina.

| butterfly27 a răspuns:

Draga mea, daca nu exista o penetrare si o ejaculare inauntru nu este nicio sarcina.Si data viitoare fiti mai atenti daca nu vrei sa risti o sarcina nedorita. Dar stai linistita k nu este nimic, pupici

| Cosmotel a răspuns:

Mdah. sper ca macar la oral te pricepi ca la restul.

| shadow1250 a răspuns:

Daca nu ti-a intrat mult in vagin nu ai cum sa ramai insarcinata.

| Ghimbish a răspuns:

DC naiba puneti intrebari tampite! Nu poti ramane insarcinata daca unu asi da drumul in gura ta rolling on the floor nici atat nu stii.
Ai acolo jos o chestie care se numeste pubiana aceasta daca este penetrata si daca el isi da drumul in ea spermatozi(copii cruzi) ajung in uter unde se dezvolta un copilas