| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am si eu o problema..acum o saptamana eram la menstruatie in ultimele zile si am facut sex neprotejat cu prietenul meu, dar nu a ejaculat in vagin si ciclul a inceput de pe 30 ian iar dupa actul sexual a mai tinut o zi menstruatia..se poate sa fi ramas insarcinata daca nu a ejaculat in mine?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Nu prea ai cum din moment ce erai la menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia a inceput in data de 30 Ianuarie, inseamna ca actul sexual de care amintesti a fost intretinut probabil in cea de a 4-a, 5-a, sau a 6-a zi a ciclului. Fiindca afirmi ca NU s-a produs ejacularea reiese ca formarea sarcinii cel putin teoretic devine imposibila. Insa este indicat sa citesti explicatiile prezentate si precizate intr-un raspuns oferit intr-un caz asemanator.
https://www.tpu.ro/......sa-ramana-
In cazul tau pe baza celor prezentate in intrebarea ta, se poate aprecia ca cel putin teoretic formarea sarcinii este imposibila, Multa sanatate!