| Myyaaa a întrebat:

În urmă cu o săptămână am făcut dragoste cu prietenul meu. Am fost virgină.
Întrebarea mea este:
Se poate sa fi ramas însărcinată daca el nu a lăsat în mine?
Am făcut mai puțin de 5 minute
Nu a ejaculat
Se poate că cum s-a excitat, si a curs puțin lichid din penis sa fi conținut spermatozoizi si sa fi ramas de la ăla însărcinată?
In dimineața aia dupa ce am făcut dragoste mi-a venit menstruația si m-a ținut 5 zile.
Știu ca daca ai menstruație nu poti fi însărcinată. Dara am mai auzit de la alții ca menstruația poate veni si peste sarcină.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În niciun caz să NU iei pastila aia - e oricum MULT prea târziu!
Și nu, nu ești însărcinată, nu ai cum.
Pe viitor, protejează-te! Pentru că mi se pare clar că el nu are de gând s-o facă.

| CodrutElian1990 a răspuns:

11-12 zile inainte de prima zi a menstruatiei este perioada nefertila. Asa ca daca ti-a venit menstruatia, nu poti ramane gravida, deoarece pana nu este eliminat ovulul mort, corpul nu elibereaza un nou ovul matur pentru fecundare, decat cu 19 zile inainte de prima zi a menstruatiei urmatoare.

| Relu1998 a răspuns:

Normal trebuia să se protejeze dar eu zic spre orice eventualitate să iei pastila de a doua zi