| Mycutsa a întrebat:

Am si eu o problema. Fostul meu iubit a plecat in Italia. Cu cateva zile de a pleca mi-a promis ca vine sa ma vada sh sa mai vb. Dar nu a mai venit, si sunt foarte trista ca nu a mai venit. Mi-e foarte dor de el, nu am nici poze cu el. Inca il iubesc. crying As dori un status care sa mi se potriveasca. Ceva de genu" ai plecat sh mai lasat. mi-e dor de tine" Ceva trist, dar sa se potriveasca. Va rog dau fundita crying crying crying crying

Răspuns Câştigător
| bellaisa a răspuns:

Eu zic sa urmezi asta : Uita-i numele,
Uita-i chipul
Uita al sau sarut
Si calda - mbratisare!
Uita iubirea ce-ai cunoscut odata
Aminteste-ti ca e cu alta fata!
Uita-l cand asculti al vostru cantec
Aminteste-ti noptile pline de planset!
Uita cat de mult va iubeati
Aminteste-ti ca el te-a tradat!
Uita-i pasii grabiti in noapte
Uita ale lui calde soapte!
Uita-i vorbele desarte
Adu-ti aminte ca a plecat departe!
Uita-i surasul si al sau zambet!
Uita lumina de pe chipu-i vesel!
Uita clipa cand te strangea la piept
Adu-ti aminte: ALTA are acum acest drept!
Uita timpul ce trece ca gandul,
Uita iubirea ce a trecut, a fost
Uita c-a spus: "Nu te voi parasi niciodata!"
Aminteste-ti: EL nu se mai intoarce vreodata!

6 răspunsuri:
| ScandaL a răspuns:

Sunt departe mult de tine
ca si ceru` de pamant
dar aceasta despartire
nu ma face sa te uit!

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc!

Esti ubyrea vietzii mele ceai cazut de printree stele ai venit m`ai mangaiat... pe gurita mai pwpat Ai plecat incetisor te iubesc si te ador [;-x]

| bellaisa a răspuns:

noapte si e pustiu, Mi-e frig si-mi este greu; Caci tu ai plecat demult Si plange sufletul meu. M-ai parasit si am ramas Singura-n asta lume. O alta sansa nu mi-ai dat, Vreau sa uit de al tau nume. De ce te mai astept acum, Cand stiu ca tot s-a terminat? Te iubesc poate prea mult Ca sa accept ca ai plecat. Am murit … Si-am renascut Atunci cand t-am vazut pe tine; Am murit din nou acum, Caci te-am pierdut de langa mine

| bellaisa a răspuns:

Ai plecat fara sa te gandesti ca eu am ramas in urma asteptandu-te, nu te-ai uitat in urma ta nici marcar nu ti-ai luat la revedere. Iar eu sunt aici iubindu-te mai mult ca ieri, dorindu-te mai mult decat viata mea. Iar fiecare lacrima striga intoarcerea ta, dar degeaba tu nu o vei auzi nicioidata.
Sunt o proasta stiu. dar sunt indragostita si nu-i pot porunci inimi mele sa te uite daca ea nu vrea…am ramas cu speranta si cu certitudinea ca te vei intoarce inapoi. Stiu asta dar nimic nu va mai fi la fel pentru ca eu te voi iubi mai mult decat azi iar tu vei dori sa ma scoti din viata ta. Iar asta ma va distruge. Viitorul e plin de surprise de aceea tind sa sper la o minume, sa cred ca Dumnezeu imi va implini dorinta pe care o am acum si o vreau implinita mai mult ca orice altceva.

| alexalex_4604 a răspuns:

La mia vita fara tine e amara
vino si iubese-ma toata vara happy

| Mycutsa explică:

Ms pentru status astea. as vrea sa varb daca aveti sh ceva d dor. bellaisa, daca ai ceva si de dor iti dau fundita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am un prieten e plecat in franta de aproape 3 luni si mi-e dor de el dar nu imi fac griji fi puternica! cu drag Anda