| Andre3ea96 a întrebat:

As ruga seriozitate... Sunt putin cam confuza si as vrea sa aud niste pareri de la alte persoane... Este vorba despre prietenul meu, cu care implinesc un an. In ultima perioada insista pe tema sexului si as vrea sa il pun la incercare, sa vad daca intr-adevar sta cu mine doar pentru asta. Tin sa mentionez ca am simtit intr-adevar ca ma iubeste. Funda!

11 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Poi ce sa iti zic mai asteapta daca nu esti sigura sau pune pe un prieten ma apropiat d-al lui sa-l intrebe.

| neutrino a răspuns:

Vrei sa-l pui la incercare? Cedeaza-i si facem pariu ca nu mai sta un an pana te paraseste. Dupa care tu vei plange ca nu ai avut noroc. Din pura curiozitate, cum ai simtit ca te iubeste?

| milan9 a răspuns:

Începerea vieţii sexuale înainte de căsătorie fiind o adevărată cutie a Pandorei, este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, siguranţa" familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii şi, sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...
Spre deosebire de alte experienţe devenite amintiri, acestea nu se uită niciodată, şi în mod aparent paradoxal dar logic, devenind cu atât mai frustrante (substrat pentru gelozie) odată cu trecerea timpului, rămânând mai târziu întipărite în sufletul respectivului soţ, aşa cum într-o cameră, posterele ar deveni permanente;

Maturizarea pentru o relaţie, fie ea chiar şi de prietenie (pentru că şi aceasta are nevoie de pregătire), maturizarea deci pentru o relaţie, este o maturizare pe „teren" psihic, la nivelul spiritului şi spiritualului! Cine îşi imaginează că pregătirea se face prin informare despre sexualitate, şi-a dat singur foc la casă înainte de inaugurare. Va încerca apoi să se adăpostească printre bârne şi scrum...

| SakonSIUkon a răspuns:

Ai grija cu incercari de felul asta ca uneori duc la despartire iar daca tu nu te simti pregatita nu trebuie sa faci sex ii spui ca trebuie sa castigi mai multa incredere si trebuie sa te informezi foarte bine despre relatiile sexuale ca sa nu dobandesti o sarcina nedorita.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeaemilia a răspuns:

Daca tu nu vrei sa faci pasul asta explica-i ca nu esti inca pregatita, daca te iubeste o sa inteleaga. Iar daca o sa vrei sa-ti incepi viata sexuala trebuie sa constientizezi fapul ca poate exista riscul sa va despartiti peste ceva timp, poate n-o sa fie singurul tau prieten cum o sa te simti daca faci pasul asta si apoi nu mai esti cu el? Daca esti minora nu te grabi sa iei o decizie acum si nu te lasa influentata de fetele de varsta ta. Apoi trebuie sa stii ce metode contraceptive sunt potrivite pentru tine daca vrei sa-ti incepi viata sexuala pentru ca altfel exista riscul sa ramai insarcinata

| ReSp3c7 a răspuns:

Pai. ai putea proceda in felul urmator: Sa, il Amanezi. si sa ii vezi reactia. asa iti vei da seama ce vrea el cu adevarat, ori... daca iti inspira incredere, FA-o, nu te va omora. fa-o doar daca esti sigura. pentru ca asta daca o faci n-ai cum sa o mai schimbi, ori cum Succes. in relatie si sa va tina:*:*

| ChristinaDeath a răspuns:

Daca a stat un an dupa tine, ori te-a inselat in draci, ori chiar tine la tine.

| cr33pygirl a răspuns:

Daca intr-adevar te'ar iubi si ar tine la tine asa cum zici tu atunci te'ar astepta pana ai fi si tu pregatita..Nu crezi?!
Poate ar trebui sa discuti cu el pe aceasta tema si sa ii spui ca [,] inca nu esti pregatita pentru urmatorul pas in relatia voastra...Probabil ai 15 ani dupa nume..nu crezi ca esti prea mica?

| AndyAndii a răspuns:

Eu spun sa ai rabdare cu el vezi ce i poate pielea si dupa aia vezi daca va functiona relatiawinking bafta sper ca te-am ajutat Fundita?:*

| Playgirls a răspuns:

Daca iti zice ca te iubeste si mai ales santeti de un an daca vroia sa stea cu tine doar pentru sex se despartea de mult de tine ieu as zice s-o faci dar daca nu esti pregatita spune-i. :*happy