| Dreamy98 a întrebat:

Numele meu e Ana, am 15 ani si sunt intr-o mare dilema.

Sunt cu un baiat de aproape 10 luni. El are 19 ani. Pana acum nu am facut dragoste, iar eu sunt "fata mare".

Am facut de cateva ori peeting, dar am vrea sa trecem si la actul propriu zis. Mie imi e putin cam teama si nu ca ne vom desparti sau ca ma va durea, dar imi e teama ca ii voi dezamagi pe cei din familie. Normal ca nu le voi spune nimic, dar ei mereu mi-au dat grija sa nu fac asta.

Eu il iubesc foarte mult pe prietenul meu, si stiu ca si el ma iubeste la fel de mult, mi-a demonstrat asta de foarte multe ori.

In ultima perioada m-am gandit si am vorbit si cu el pe tema asta, el nu ma forteaza si nici nu se va desparti de mine daca nu se intampla, dar eu as vrea sa fac asta pentru ca il iubesc si chiar vreau sa ne fie bine.

Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Dyaa18 a răspuns:

Eu iti dau un sfat prietenesc, sunt fata si stiu prin ce treci...eu zic ca in 10 luni ti-ai dat si tu seama cu adevarat daca te iubeste, daca merita sau nu merita! Adevarul este ca esti cam micuta la varsta de 15 ani sa iti incepi viata sexuala, dar tinand cont de vremurile in care traim nu prea se mai ia in calcul... fetele se maturizeaza oricum mai repede.
Sfatul meu este sa faci ceea ce simti tu daca te simti bine cu el si simti ca el merita sa fie primul tau iubit de care iti vei aduce aminte cu drag, Da fa-o...mai ales daca ati facut de cateva ori petting a-ti ajuns oricum mai departe.Iar in primul rand pe cei din familie nu ai cum sa ii dezamagesti pentru ca eu zic sa nu le spui chiar dupa ce o faci. tine pentru tine.

| Dreamy98 explică (pentru Dyaa18):

Buna! Tu cati ani ai?

| adina2003 a răspuns (pentru Dreamy98):

A spus foarte clar ca are 15 ani!

6 răspunsuri:
| gratie a răspuns:

Daca esti proasta o faci... daca el dorea ce e mai bun pentru tine, si te iubea nu ar fi venit cu propunerea asta ( avand in vedere ca ai 15 ani )

| MariusDk23 a răspuns (pentru gratie):

Esti un idiot, a spus deja in comentariu ca ea doreste nu ca el a propus.

| romeo007 a răspuns:

Gresesti daca faci de la varsta asta. si cum zicea si cel care a comentat inainte, daca te iubeste nu facea propuneri de genul, astepta ca timpul sa le rezolve pe toate

| Dreamy98 explică:

In loc sa corectati mai bine ati sfatui! Zic si eu! happy