| nicu_3627 a întrebat:

Buna? As vrea sa stiu si eu dacă exista Moş Crăciun? Voi ce ziceţi!

21 răspunsuri:
| User a răspuns:

Da, existabatting eyelashes

| ShineMe a răspuns:

Normal ca exista.Cand erati mici nu credeati in Mos Craciun? Asta inseamna ca exista.In sufletul fiecaruia cel putin exista.Eu unu pana la 8 ani am crezut ca exista mos craciun pana la scoala radeau de mine...Nu e o problema.

| theodoraafi a răspuns:

In sufletele noastre v-a exista mereuhappy

| julieta a răspuns:

Mosu" meu e prietenul.altu numai cunosc :-)!

| anka a răspuns:

Bineinteles ca exista Mos Craciun. Si celor care nu cred in existenta lui nu le va mai aduce daruri. Ce zici, exista?

| MisterKat a răspuns:

Mos Craciun NU exista! Sunt povesti de adormit copii... Ma intreb care copii, cand fete de 12-14 ani, pun niste intrebari infioratoare despre anumite chestiuni. Nu?! laughing
Deci nu exista!

| andreea7520 a răspuns:

Nu exista, sau exista. mama si tata rolling eyes ofof, 2 ani aveti mai?

| Catalion a răspuns:

Parintii tai sunt mereu langa tine si tin la tine nu? Deci exista!

| Sniper a răspuns:

Da, exista! Is chiar parintii tai!winking

| floaredetrandafir a răspuns:

Nu exista

| sweety_9492 a răspuns:

Bine-nteles ca exista daca nu unde crezi u ca ajung scrisorile tuturor copiilor in fiecare antongue?! la tomberon?laughingale nepotilor mei nu stiu dar ghena e aproape!laughing

| alessiaS a răspuns:

Buna.Mos Craciun e o poveste veche foarte frumosa care se pastreaza si acum daca parintii si toti cei dragi sunt alaturi de tine.

| CaliforniaLove a răspuns:

Am si eu o intrebare:Cati ani ai?rolling on the floorlaughing

| Theodora a răspuns:

Sa nu uitam faptul ca bucuria noastra cea mai mare era ca in anii precedenti cand stiam ca am primit de la enigmaticul Mos Craciun cadouri, a fost pentru ca eram niste copii cuminti.
Acum se fac tot felul de glume pe seama asta si toti uita de acea parte din copilaria lor si de acel sentiment.Cati dintre voi nu v-ati dori sa mai credeti in Mos Craciun si sa evitati acele dimineti cand vedeti cadouri, fara a avea acea satisfactie a copilariei, gandindu-va mereu "Cand au avut timp ai mei sa puna cadourile sub brad?". Adevarul e ca tuturor ne e dor de acea imensa bucurie, si incercam sa o acoperim cu glume seci pentru a vedea lumea cat de inteligenti suntem ca stim sa dovedim ca nu exista. Urasc genul asta de oameni care se cred tari si dau raspunsuri fara sens.

| maria1992 a răspuns:

Salut. De ce ai pus intrebarea la categoria "dragoste si sex"? Cam ciudat...laughing nu, bineinteles ca nu exitsa mos craciun... Exista spiritul Craciunului si atat. legenda cu mos craciun vine din 2 parti, prima e Mos Nicolae, care dupa parerea mea e adevaratul "mos Craciun" si a 2 a este chiar Craciun (Craciunus cred ca se numea) sotul femeii care a adapostit-o pe Fecioara Maria atunci cand a nascut. Sper ca te-am lamurit macar un pic.pa:*

| LAVINIA123 a răspuns:

In ptimul rand vreau sa te intreb cati ani ai pentru ca nu se pune o intrebare de asta la mai mult d 7 ani...dECI...mos craciun nu exista, a existat dar a murit si nu ia luat nimeni loqu ca la imparatzilaughing; acum nu mai e decat spiritul Craciunului, iar scrisorile:le arunca, ca doar nu ajung la polul nord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Vrei să i-o tragi moșului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helau beibi fi sigura ca nu exact fi sigura stiu povestea de la 9 ani si acum am 10 ani si 5 luni.

| pupicel1 a răspuns:

Naspa ca mai nou chiar parintii le spun copiiilor ca nu exista mos craciun si mie mi-a cazut rau vestea ca nu exista nici un mos craciun si ca parintii se chinuie sa puna cadourile sub bradsaddar in sufletul meu tot cred ca pe undeva este mos craciun chiar daca nu in carne si oase care sa coboare prin hornul casei happyeu cred ca povestea aia cu mos craciun nu a aparut numai asa de nicaieri exista pe undeva firmituri de adevar

| silvium a răspuns:

Exista, logic.