| Fn1613 a întrebat:

Buna buna! xoxo! Deci, problema mea ca inainte imi placea sau mai bine zis imi place un baiat foarte mult.

Pur si simplu nu mi-l puteam scoate din cap, chiar il visam noapteahee hee, tot timpul ma gandeam la el.si cum se uita la mine un pic.gata imi faceam din ce in ce mai multe sperante.Asa sunt eu, am tendinta sa -mi imaginezi lucruri prea departe, asta e.Insa de la un timp. cum sa spun, nu prea il mai plac asa mult...adica vreau sa-i atrag atentia dar sincer cand am vazut ca nu pot sa fac nimic cu el am zis "hai lasa! oh go on". si acum mi se pare ca sunt asa indiferenta.

Care e intrebarea mea? Well. ce sa fac, sa continui sa il plac sau sa ma port normal cu el si sa las totul asa asteptand sa-mi iasa in cale altul? Adica sincer acum, mi-ar fii usor sa renunt la fel fata de alte dati cand plangeam doar gandindu-ma ca poate "o sa plece" (in sens figurat). si totusi simt un fel de simpatie pentru el si poate daca n-o sa mai am ocazie ca asta.confused! Multumesc anticipat, pupici kiss kiss!

Răspuns Câştigător
| madelf a răspuns:

big hug
Si eu am trecut prin asta...ma rog, intamplarea mea nu e la fel, dar e asemanatoare.Ce te-as sfatui sa facithinking Incearca sa-i fii prietena...stii? probabil ca incepi sa te maturizezi si sa-ti dai seama ca daca nu cunosti persoana pe care o placi nu prea ai cum sa te "combini" cu ea.Incearca sa vorbesti cu el,sa iesiti la un suc, la o vorba, treburibig grin.Si asa,daca il cunosti mai bine o sa stii ce ai de facut,adica sentimentele se vor amplifica sau din potriva, se vor diminua.
Daca vrei sa mai discutam, happy_zooz :*
Bafta!

3 răspunsuri:
| Miley a răspuns:

Pai daca inca mai simti ceva pentru el mai incearca putin dar sa nu uiti sa fi tot asa indiferenta. Daca vezi ca tot nu zice nimic atunci renuntawinking

| Maya_8602 a răspuns:

Buna,complicat,eu zic ca trebuie sa iti asculti inima, daca el te place nu renunta, dar daca nu te place treci peste.stiu ca este greu!kiss

| gestfacoff a răspuns:

Iti spun un secret,
cand esti indiferenta. il atragi mai mult caci asta e un fel de lege a atractiei
iar cand te dai la el si este vizibil. nu prea te baga in seama ca sa te tina-n suspans