| gregory_2444 a întrebat:

cam dupa cat timp apar simptomele unei sarcini?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele mai multe femei nu au simptome de sarcina. Cele care au, le au cam la 3 saptamani de la conceptie. Mihaa, cu doua saptamani inainte de data la care trebuia sa-ti vina ciclul, nici nu erai insarcinata, nu puteai sa ai semne de sarcina. Era alta cauza, poate vreun tratament hormonal.

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Difera de la o persoana la alta si chiar de la o sarcina la alta. Poti afla daca faci un test de sarcina.

| anad a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana; la unele femei dupa cateva zile(greturi, somnolenta), la altele la 3-4 saptamani.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaa a răspuns:

Eu simteam cu o saptamana, poate 2 inainte de a veni ciclu, ma dureau sanii, lucru neoibisnuit pentru mine, doar cand eram insarcinata ma dureau sanii, imi era greata, ma simteam rau, slabita, senzatie de voma si nu suportam mirosurile

| mihaa a răspuns:

Brigaela, eu nu am facut niciodata un tratament hormonal, sora mea a luat acele tablete de ovulatie, e drept si eu am ramas greu insarcinata dar din cauza anticonceptionalelor, cu prima sarcina iar, cu a 2 sarcina, o singura dat nu m-am protejat si am si ramas insarcinata, si sa te contrazic, da, eu am simtit cu 2 saptaminii inainte de a-mi venii ciclu, ma sinteam f rau, nu suportam mirosurile, imi ear greata, ma dureau sanii groaznik si mi-am dat seama ca sunt insarcinata ca acceasi simtome am avut si cu prima sarcina, sunt persoane care, dupa 10 zile de cand au ramas insarcinate simtk ca ceva nu e ok cu corpul lor, altele, nasc copii si nu stiu ca sunt gravida chiar am vazut la tv cu ceva vreme in urma si culmea nici medicul ca ecograf nu vazuse sarciana(femeia era si f grasa, poate fiis i asta o cauza)brigaela, avem 10 de si nici 1 nu e la fel, exista o diferenta intre ele, la fel si cu corpul nostru, (nu am cum sa-ti demonstrez, sotu credea ca sunt nebuna cand i ziceam sunt gravida, simt ca nu e ok ca mine)

| radu75 a răspuns:

Sin tomele sau fan tomele?

| radu75 a răspuns:

Simptomele difera de la organism la organism. Dupa 72 ore de la presupusul contact sexual, testul de sarcina i-ti poate da raspunsul.

| viotm a răspuns:

Fa-ti test asa afki cel mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam la 1-2 saptamani. dar depinde de organism.sani se intaresc, miros sensibil, lipsa menstruatiei, ameteli, greturi, somnolenta.