| AntoniaRuxandraBratu012 a întrebat:

De 4 luni mi-am inceput viata sexuala, dar am o nelamurire. De ce nu simt nicio placere si nu am orgasm in timp ce fac dragoste cu iubitul meu? Chestiile astea ma fac sa nu imi doresc sa am o alta noapte cu el. Şi încă ceva: de ce pot avea orgasm clidoridian, dar orgasm vaginal, nu?

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Eu zic ca esti tu prea stresata sa ai orgasm. Placerea sexuala pleaca mai mult de la psihicul si starea ta, bineinteles si de la el, dar cea mai importanta esti tu. Trebuie si sa vorbiti despre asta, doar ca in 4 luni inca nu v-ati cuoscut bine, de exemplu eu sunt cu iubitul meu de 3 ani, iar implinirea sexuala o simt doar de 1 an. Conteaza sa comunicati si dupa cum am mai zis totul pleaca si de la cum gandesti tu. Bafta!

| mihai69 a răspuns:

Durează mult mai mult acomodarea sexuală într-un cuplu, mai ales pentru o femeie la debutul vieții sexuale, decât alea 4 luni cu care te lauzi tu.
Învață să-l îndrumezi atunci când faceți dragoste ce și cum să facă în așa fel încât să simți și tu din ce în ce mai multă plăcere, până vei reuși. Cât despre orgasmul vaginal... mai bine nu te mai gândi la el. Până la urmă, nu tot orgasm se cheamă? Crezi că e altfel? crede-mă, dacă vei ajunge să-l simți, s-ar putea chiar să fii dezamăgită... Oricum, ideea e că nu contează așa mult de unde vine plăcerea, atât timp cât reușești s-o simți!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" de ce pot avea orgasm clidoridian, dar orgasm vaginal, nu?" din cate am citit e mult mai usor orgasmul clitoridian decat cel vaginal. Trebuie multa munca pentru asa ceva, nu dupa 5 luni gata sunteti experti. Totusi foarte dubioasa chestia care ti se intampla tie. Deci orgasm singura ai dar nu simti placere cu el. Inseamna ca nu stie omul mai nimic din pacate ori tu nu te relaxezi ori amundoi nu faceti nimic bine.

| mitza79 a răspuns:

Pentru ca acolo e punctul tau ''forte'', acolo te exciti cel mai tare. Incercati sa aveti un preludiu cat mai lung, pana te umezesti cat de cat, apoi roaga-l sa iti suga acel lichid si doar apoi. incepeti sa faceti si sex, te poate linge sau chiar musca de sani, ceva mai pasional, tineti-o mai lung asa, nu doar niho niho, sa te muste incet de clitorist, sa iti mai dea cate o palma la fundulet. Si cand te-ai umezit destul, pune-l sa iti suga acel lichid, te vei simti in al 9-lea cer.

| AntoniaRuxandraBratu012 explică:

TequilaSunRise: la fel şi noi. În curand vom facem 3 ani de cand suntem impreuna. Mi-ar placea sa simt placere în timp ce facem dragoste, dar la fel cum ai spus si tu, e posibil să se intample si asta in viitorul apropiat. Este posibil sa fiu si stresata de gandul ca poate nu o sa am orgasm vaginal si cel mai sigur se intampla asta datorita faptului ca pot ajunge la orgasm clitoridian si vad cata placere simt si as vrea sa o simt si cu el.