| Ancuta_2332 a întrebat:

Deci... vreau sa va intreb daca stiti vreun "leac" impotriva negilor...frustrated ceva mai babesc thinking

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da.Pune urina pe o bucatica de vata, tamponeaza negii si lasa sa se usuce, nu sterge.Nu glumesc. Leac radical.

| Luori a răspuns:

Rostopască. Am folosit, m-am tinut de ea nu foarte mult timp, si am scapat foarte usor. E o planta si tu trebuie sa-i rupi frunzele punand substanta pe neg. Deloc dureros, deloc incomod si foarte simplu.
Matusa mea mi-a spus, ea stiind de la bunici/parinti s.a.m.d.
O recomand cu incredere!

http://ro.wikipedia.org/wiki/Rostopasc%C4%83

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @Ancuta!
Am gasit acest articol pe care îl poți citi, este interesant și tot aici găsești ce îți trebuie http://www.monitorulexpres.ro/? mod=monitorulexpres&a=citeste&p=S%E3n%E3tate&s_id=86432
Mari succese și o zi cu zâmbet!

| blaxy a răspuns:

Te duci; la biserika...

| pinkflower a răspuns:

Este o planta,rostopasca care este pe langa ape, vai. ea are biste flori galbene su daca o rupi in doua va iesi ceva portocaliu din ea, ei bine pune din asta pe neg cam de 2 ori pe zi poate si mai mult.Incearco fara griji, va merge. Bafta!

| justme_3711 a răspuns:

Ceara de lumanare e cea mai buna, cunosc o persoana care avea si isi punea ceara.si chiar a functionat.incearca:* barfa

| alinanicoleta99 a răspuns:

Este o planta ce se gaseste pe dealuri numita cred rostopasca e folositoare o rupi in 2 si dai unde ai negi