| monyk a întrebat:

desi nu mai sunt cu fostul prieten, el mi-a dat papucii, nu mai suntem de o luna impreuna, am auzit ca el umbla cu alta, dar ce ma deranjeaza este faptul ca daca eu vb cu vreun baiat chiar daca e doar amic, daca vede fostul meu prieten se enerveaza foarte tare si zice ca il bate pe cel care e cu mine, dar nu vad ce ar avea el impotriva din moment ce el m-a lasat si are pe alta, intr-o seara am stat cu o prietena si cu 2 baieti de vorba iar el a trecut cu masina, cand m-a vazut cu aia a oprit masina si s-a uitat foarte urat la noi si apoi tot se plimba cu masina si facea tot felul de figuri cu masina si era sa dea peste unul dintre baietii cu care am stat de vorba, si am auzit ca a zis ca ii bate pe baietii aceia si cica pe mine ma aranjeaza el, l-am vazut aseara si nu a zis nimic, era indiferent, dar daca nu ii pasa de mine de ce oare nu suporta sa ma vada cu altii si vrea sa se ia de ei si apoi vb urat cu mine sau e indiferent... voi ce credeti, de ce face asa daca nu mai e cu mine?

Răspuns Câştigător
| Tessy a răspuns:

Iti spun eu de ce face astea. E foarte gelos.Nu vrea sa te vada in preajma altora. E posesiv, daca nu ai fost al lui de ce sa fii a altuia? Sunt sigura ca inca mai tine la tine, daca face toate astea.
De ce sta el cu altele?
Sa te faca geloasa evident!
De ce sa te faca geloasa?
Sa te rogi de el sa va impacati!
De ce sa te rogi tu?
Pentru ca el este orgolios.
De ce este orgolios?
Pentru ca este prost si asta isi va da seama prea tarziu.

Eu te-as sfatui sa il ignori si ai sa vezi cum va veni la tine cu botul pe labe!

Succes!happy:*

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca te considera pur si simplu o proprietate, n-are chef de tine, dar nici nu vrea ca altcineva sa-i incalce proprietatea.
Scapa cat mai repede de el, nu te respecta deloc si e foarte periculos.

| canarita a răspuns:

Draga mea am trecut si eu cu ani in urma prin ceva similar. Ideea este ca ai de-aface cu un dezechilibrat psihic, te-a lasat sa-si faca mendrele cu altele si acum el mare macho nu suporta sa te vada cu altii.este un narcisist bolnav si egoist, care nici nu stie sa iubeasca si nici sa respecte pe cineva. Tu meriti pe cineva mult mai bun, mai matur si mai responsabil, care sa stie sa se poarte cu tine, sa te iubeasca frumos. Incearca sa nu intri in conflict cu el, evita-l si nu mai vorbi cu el deloc. fa-te disparuta! cauta un baiat pe sufletul tau. Prototipul pe care l-ai descris nu va fi capabil sa te faca fericita nici pe tine si nici pe alta! asculta-ma ce-ti spun! Iar daca nu-ti da pace poti face o plangere la Politie pentru hartuire, amenintare... sper sa nu se ajunga pana acolo.In orice caz nu-ti face iluzii ca te iubeste! E doar putin psihopat, un om il poti descoperi asa cum este dupa muuuuult timp, cand nu te astepti. esti fata desteapta, cauta altul si fa-te respectata, nu lasa pe nimeni sa-ti faca viata grea! Bafta!

| Instinkt a răspuns:

El se gandeste n felul urmator dc eu nu am dc sa aiba ala

| 1992 a răspuns:

Pai poate e gennu de om care sa vrea sa aiba mai multe, sau poate vrea sa-ti atraga atenti...

| romina_7963 a răspuns:

Eu cred ca prin gesturile astea el demonstreaza ca nu are cei 7 ani de acasa si vrea sa faca pe smecherul.Eu zic sa te feresti de el, poate se mai cuminteste. Daca o sa tineti legatura o sa devina mai agresiv.

| mikey a răspuns:

Pai poate sa fie genul de baiat gelos si daca face asta posibil sa te mai iubeasca inca...

sau poate el nu vrea sa-i daruiesti nimaniu ceea ce ia-ai daruit lui
sau pote ii cam nerusinat si vrea ca sa suferi dupa el si sa nu te faca nimeni sa iuti de el
Cred ca ar trebiu sa vorbesti serios cu el si sa-l intrebi de ce se comporta asa
Multa baftahappy
Si daca suferi dupa el lasa suferinta deoparte si concentreaza-te le ceea ce ai tu de facut scoala... si daca el ti-a dat papucii nu sta pe ganduri rasplateste-l cu aceeasi moneda fa-l si uh gelos razi cu baieti iti faci alt prieten... Poate nu va fi asa de usor sa-l iuti dar vesi reusi cu timpul si vb cu el serios si-o il intrbi de ce se poarta asa si nu-l lasa sa te mideleze cum vrea el traieste-ti viata, incepe de la zero si iuta de el

Eu iti doresc mult succes
pa.pa

| twidi a răspuns:

Inseamna ca vrea sa se dea in spectacol si sa te faca sa iti fie frica de el si in acest fel tu sa ramai singura.Eu cred ca mai tine la tine dar nu recunoaste.

| Rox_5939 a răspuns:

Sincer?! Daca e asa cum zici tu... el nu mai vrea o relatie cu u si face tot felul de gesturi urate... dupa parerea mea, sunt doua variante: ori ink mai tine la tine dar e ceva ce il impiedica sa se impace cu u, ori face toate astea dintr-un orgoliu prostesc!

| Rox_5939 a răspuns:

Si ca o continuare la ceea ce ti-a zis Tessy big grin
...cand va veni la u cu 'botul pe labe' trateaza-l cu indiferenta in continuare...nu face greseala sa te impaci cu el pentru ca tot u vei avea de suferit! Stii de ce?! Ptr ca 'cine face o data, face si a doua oara! Asa ca ai grija cu baiatul respectiv!winking :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai iubeste dar nu suporta sa te consolezi asa de repede. Crede ca ar trebui sa suferi si sa nu mai iesi din casa de durere si de dorul lui. Este nesigur pe el si violenta il face sa se creada puternic. Este un om slab, fara educatie, dezechilibrat, care inlocuieste bunul simt si sentimentele cu violenta. Stai departe de el.