| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața.

Ce simte un băiat când se sărută franțuzește cu o fată? adica se (mozolesc)

Îl excită?

Simte placere?

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Depinde ce simte fata de ea cu adevarat si daca o fac in stilul pe care si-o doreste ( unii sunt mai grabiti, altii mai romatici si lenti). Depinde de igiena orala, pentru ca daca se simte un disconfort la inceput, stricao parte din farmec.

Poate ca depinde si ce obisnuiesc sa faca, pentru ca oate deveni un efect al lui Pavlov: dupa sarut, urmeaza probsa de "gimnastica -rezistenta" sau e doar sarut.

Placere trebuie sa simti, e chiar ceva unic, iubire, provocat de oxitocina eliberata de apropierea fizica, imbratisare, sarut. Oxitocina creeaza relatii puternice. Cand vine vorba de placere, mai avem si dopamina.

Diferenta ar fi ca fetele au un sistem mult mai dezvoltat pe partea sentimentala decat baietii. Asta nu inseamna ca avalansa de oxitocina nu il ämeteste uneori pe barbat. Important e cat de sincer e gestul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Face schimb cu 150 de tipuri de microbi, bacterii și ciuperci.

| Goete a răspuns:

Ce intrebare tampita.
Scuze dar pana acum intrebarile tale erau cat de cat mai inteligente, adica daca m-ar simti placere ar putea face altceva, sa dea cu capul de pereti de exemplu. Nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare plăcere nu este, am sărutat de mai multe ori femeia, nu simțeam nici plăcere nici dezgust. Sexul îmi plăcea clar. Restul era plictisitor cu o femeie. Cu un bărbat este altceva. Pentru mine cel puțin

| Robert2526 a răspuns:

Depinde de cat de atras este de fata respectiva, dar in principiu da, simte placere

| vodami92 a răspuns:

Ei chipurile se plac mult! si poate de asta!