| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! Nu stiu ce sa fac, ce sa aleg thinking Am facut sex/dragoste cu sotul meu in zilele fertile si la ovulatie, pentru ca ne dorim un copil.Am chist ovarian. O facem o data la 2 zile. Ultimul contact neprotejat l-am avut aseara! Sa fac un test de sarcina? Sa merg la doctor pentru o eventuala ecografie/control? Nu am incredere in testele de sarcina, deoarece am mai fost insarcinata si am cumparat diverse teste de sarcina de la farmacie si toate imi ieseau negativ si daca am vazut ca toate ieseau asa, am zis ca asa o fi, ca nu am ramas gravida. Dar de unde, ca eu eram insarcinata si nu aveam nici un simptom si ciclu menstrual imi venea la timp (ceas). Din pacate am descoperit pe la 3 luni jumatate ca sunt insarcinata si nu era sanatos fatul pentru ca racisem si luasem o aspirina sau paracetamol si chestia asta l-a afectat, pe copil...si a trebuit sa fac chiuretaj pentru ca nu merita sa ne chinuim amandoi! Luna trecuta, am avut ciclu menstrual 2 zile.Niciodata nu mi-a curs atat de putin.De obicei ma tinea 7 zile! Oi fi ramas insarcinata? Cineva mi-a spus, ca daca mi-a curs numai 2 zile, ca sunt insemnata, ca am ramas thinking Voi ce credeti? Va rog ajutati-ma, deoarece sunt intr-o mare dilema.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Intrebarea mea este de ce nu iti tratezi chistul ovarian inainte sa ramai gravida? Risti o sarcina cu probleme, asta daca vei ramane gravida. Daca ai dubii in ce priveste ultima menstra, daca esti intr-adevar gravida, ar trebui sa se vada deja la ecograf.

| madalicious a răspuns:

Mai bine pune mana si scapa de chistul ala ovarian, ca daca esti insarcinata o sa ai un copil bolnav si nu cred ca vrei asa ceva.
Daca doctorul ti-a zis ca trece singur chistul, e ok.
Dar ti-as recomanda sa faci analize, direct la doctor, ca sa vezi daca esti insarcinata, deoarece acelea sunt cele mai sigure.

| carmin a răspuns:

Eu personal, cred ca esti insarcinata. Du-te la doctor si fa o ecografie.Bafta/Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In legatura cu chisturile ovariene, medicul m-i-a spus ca nu am nevoie de tratament, deoarece trec de la sine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auci... ce teste de sarcina ai luat de iti ieseau negative desi erai insarcinata?:-s