| anonim_4396 a întrebat:

dragii mei!
un barbat de 38 de ani poate iubi o fata de 19 ani? este o problema pentru barbati diferenta de varsta? sau o considera un atuu? nu e interes de bani

8 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Normal ca poate, problema e ca nu va dura asta

| RAY a răspuns:

Mereu exista un interes sexual din partea barbatilor si fianciar din partea femei, acuma ce sa spun cred ca acel barbat daca chiar vrea ceva serios va lua ceva mai matur, daca eu avand 25 de ani as vrea una matura atunci ce sa mai spun in fine, 80% te vrea pentru sex, in urma unui studiu un barbat vrea sa stea cu o femeie pentru sex in proportie de 90%, sa fim sinceri si nu ipocriti, pentru barbati nu este ca ei mereu prefera alea tinere find mai usor de pacalit si avand vaginul mai srambt, eu unu spun ca un om matur cauta pe cineva de varsta lui daca vrea ceva serios

| Dariusuu a răspuns:

Poate iubi dacă știe să iubească și ce are ce. Dacă e atras de inteligență sau de sensibilitatea unei fete normal că poate să facă asta. Dar dacă fata știe doar sex oral și omletă, ce să mai iubească?

Mă repet, dacă are ce, atunci iubește!

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Poate iubi, dar aceste exceptii sunt rare. Plus ca atunci cand vei avea tu 50-60 de ani, el va fi un batranel. Poti sa traiesti dupa singura atat timp? E mai greu pentru tine decat pentru el, cred.

| ALGator a răspuns:

E un exemplu cam extrem. Dar fiecare situatie e unica si in functie de ceeace are specific o astfel de relatie poate fi OK sau foarte daunatoare.
De exemplu, un barbat de 38 de ani poate sti mult mai bine cum sa se poarte cu o femeie. Riscul este ca din cauza experientei lui poate deveni dominant, tiran. Dar se poate si invers, femeia se foloseste de atuul tineretii ei ca sa-l domine si tiranizeze iar el se supune ca un catelus.
Pentru oamenii inteligenti poate fi pozitiv, pentru cei neexperimentati sau mai prostuti poate fi o catastrofa.
Diferenta de varsta poate fi vazuta ca o coarda elastica. Cita vreme intinzi de ea si nu se rupe e OK. Dar toti stiu ca la un moment dat crapa. Toata lumea stie vorba inteleapta "sa nu intinzi coarda".
Mai pe scurt, o diferenta de 5-10 ani poate veni cu mari avantaje daca persoana e de calitate. Peste 10 ani incepe sa fie suspect si discutabil.
Pe de alta parte, nu traim in Evul Mediu. Relatiile se leaga si se rup.

| dragodana a răspuns:

Salut! Nu e ok.Pentru el este o fantezie, sa se dea mare in fata celorlalti barbati ca el are o prospatura, o bunaciune.El este mai experimentat in toate si va domina. Fata este inca necoapta si invata multe de la el.
Imagineaza-ti aceeasi oameni peste 20 ani.El -58, ea-39. Poate nici nu se mai ridica si ea va cauta in alta parte, deci, relatia nu are viitor pe termen lung.

| MidnightR a răspuns:

Spune-ne ce calitati ai ca sa ne dam seama ce ar putea sa iubeasca.
Inafara de corp, aia e doar aventura.