| LaLaura a întrebat:

Buna!
Dragostea e ca un drog? Da dependenta?

Răspuns Câştigător
| Annye_2425 a răspuns:

Bunahappy
Un grup de cercetatori de la Universitatea Rutgers a analizat comportamentul a mii de oameni care au suferit din dragoste, punandu-i sa vizualizeze fotografii cu fostii lor parteneri. Efectul asupra creierului i-a luat prin surprindere: activitatea cerebrala a crescut considerabil in zonele asociate in mod normal cu dependenta de cocaina sau tigari. :-s

8 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Da e un drog si da foarte mare dependenta.

| Savy a răspuns:

Nu si nu.

| deadea23 a răspuns:

Poate fi numit si drog. dar nu da dependenta pentru ca odata si odata tot poti scapa de el. Desi uneori e cam greu sa scapi de el, nu te mai poti controla, dar dupa ce trece realizezi cat ai gresit happy.

| FLAViЯ a răspuns:

Pentru mine, dragostea pentru iubitul meu este un drog si chiar din cele mai ametitoare, pentru ca sentimentele sunt enorme, si chiar cred ca dragostea adevarata este ca o dependenta si chiar ca un drog, fara care nu poti trai...

| RoDominikaNo a răspuns:

Ro iti spunebig grinragostea e ca vantu, O simti dar nu o poti vedea!

| UpsideDown a răspuns:

Dragostea e ca un drog! drogurile sunt proaste, iti ofera stari false. te scapa de inhibitii. iti deschide mintea. dar inr-un finall MORI. asa si cu dragosteabatting eyelashes

| cossy a răspuns:

Aproape laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Strik totul in klea ei!