| RAnonim111 a întrebat:

Bună, este un băiat la școală din clasă de la mine care se tot uită la mine și îmi zâmbește, dar câteodată nici măcar nu mă bagă în seamă, faza e că eu sunt foarte timidă și nu vorbim mai deloc, nu sunt sigură dacă mă place, crezi că mă place sau este doar așa? Dau fundă!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti afla doar daca stai de vorba cu el

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te place va veni sa-ti vorbeasca el.
Asteapta ca oricum nu ai ce-i face.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca nu te baga in seamă, cel mai probabil doar zâmbește ca sa nu se simtă cringe.
Iubire nu prea vad, din ce spui

| CLaludiu1234 a răspuns:

Poate băiatul e mai timid de fel, vrea sa vada daca si tu îl placi,și nu are curaj sa-ti vorbească,mai ales ca se uita de multe ori la tine,și îți zâmbește,. Știi cum e,unii baieti se rușinează când vede o fata frumoasa,stai mai mult pe lângă el si urmareste-i comportamentul,și dacă și tu îl placi pe el,da-i de înțeles zambindu-i frumos înapoi, sau poți încerca sa te bagi asa ușor în seama cu el, discutând despre scoala, teme, materii

| Dariaa2929 a răspuns:

Cred ca te place, poate e timid să-ti spună.