| MeAndreeaMe a întrebat:

Buna fetelor! Am 13 ani, si prima menstruatie mi-a venit la sfarsitul lui iunie si a tinut 4-5 zile.Am asteptat luna viitoare sa'mi vina, n-a venit, am mai asteptat inca o luna, tot nu, am mai asteptat si tot la fel. Ce se intampla? (sunt inca virgina, daca e necesar)

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic rau. La inceput, menstruatiile sunt neregulate. Am intalnite fete care au avut pauze de 6-8 luni dupa prima menstruatie, fara ca asta sa aiba vreo semnificatie.

| aliyna a răspuns:

Nu se intampla nimic, e normal sa nu-ti vina regulat, dureaza cam 2 ani pana menstruatia va veni regulat, nu-ti fa probleme, o sa se relgleze.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Pai nu iti fa griji.La icneput este foarte neregulata. Din fericire mie imi vine la timp cu o zi inainte dar unei prietene prima menstruatie ce`i drept a avut`o mai devreme (11ani) iar dup ce i`a trecut prima data i`a venit peste 6 lunihappy. iar apoi a tinut`o mai mult (1sapt)...
Nu iti fa griji.Se va regula ea.
Pa, pa:*

| Stella a răspuns:

Si mie mi-a venit prima oara dup aia creca vreo 6-7 luni n-a mai venittongue

| cotzo a răspuns:

Deea nu vreau sa gte sperii dar ar trebui sa vorbesti cu mami ta sa mergi la ginecolog. Poate nu e nimic, dar ar trebui sa stii ce se intampla. Dezvoltarea ta poate sa se incetineasca si mai sunt simptome. Poate e ceva cu hormonii tai, in orice caz sfatul meu e sa consulti un specialist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fii insarcinata. ia vezi ai greturi, pofte si se umfla burtica?