| Claudia_1005 a întrebat:

fetelor si voi baietilor am si eu o intrebare pauza sau despartire nu inseamna acelasi lucru? astept raspunsurile voastre happy ajutati-ma!

9 răspunsuri:
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna.o pauza este pentru a te gandi unde ai gresit, ce ai facut rau.
si a te linisti.Dar o pauza poate avea avantaje si dezavantaje, o pauza poate duce la o despartire.
iar despartirea este terminarea relatiei intre doua persoane.

Dupa aceea pauza se poate discuta, sa se gaseasca o solutie la aceea problema.acum totul depinde de parteneribig grin

Numai binetonguewinking

| ViVi99 a răspuns:

Eu cred ca nu. Despartirea e cand te desparti de cineva, iar pauza este atunci cand o perioada de timp nu mai vrei relatii, dintr-un motiv oarecare. Nu este acelasi lucruhappy

| costel24ro a răspuns:

Sa zicem 70% despartire! sunt si cazuri in care cuplurile care se separ,isi dau seama mai bine de sentimentele lor,incep sa le fie dor de parteneri, sa isi aduca aminte clipe petrecute, depinde...depinde de varsta voastra, de cat aveti aceasta relatie! capul sus si succes!

| DeeaMarry a răspuns:

Dupa parerea mea, pauza semnifica o scurta departare de partener, cu scopul de a-ti pune gandurile in ordine si de a-ti da seama daca il mai iubesti sau nu. Poate sa se finalizeze cu o despartire sau nu. Insa, cand ajungi sa ceri o pauza, este limpede ca ceva nu merge bine.

| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Din moment ce ai ajuns sa ceri "o pauza" e clar ca ceva te-a deranjat sau nu-ti mai place. E cam acelasi lucru, dupa o pauza e greu sa reintri in relatie.

| Rapafilă a răspuns:

Depinde.Pauza poate fi interpretata si ca o forma de despartire.Depinde ce urmeaza dupa ea.La fel si despartirea, poate fi definitiva, sau doar provizorie.Totusi,cand iei o pauza inca mai pastrezi legatura cu prietenul/a.De obicei, pauza se ia cand simti ca nu mai merge bine relatia.Despartirea poate fi considerata si o pauza cu un grad mai avansat.E ultima solutie dupa: certuri, jigniri, reprosuri si de obicei se apeleaza la ea cand nu mai e nimic de facut.Cunosc cazuri in care cuplurile s-au despartit si impacat de ft multe ori, insa de la prima despartire nu a mai fost ca la inceput.De obicei,dupa pauze, in cea mai mare parte a cazurilor, relatiile se incheie.Asta depinde de voi. Sper ca ti-am fost de folos.

| andreeaandreea123 a răspuns:

Eu cred ca pauza si despartirea sunt aceleasi lucruri. Ca in momentul cind simti ca ai nevoie de o pauza, pur si simplu de fapt tu nu mai ai nevoie de relatia aia. Deci rezulta ca e despartire.

| RetardedRacoons a răspuns:

Ba da, cu o singura diferenta. Pauza cer doar jigodiile, cele ce cer despartirea sunt un pic mai cu coloana vertebrala.

| AlexEvergon a răspuns:

Pauza-m-am saturat de relatie.
despartire -m-am saturat de relatie.
Amand2 sunt sinonime dupa parerea mea. Daca este vorba de vreo problema nu prea cred ca "pauza" va ajuta... inntr-o problema se foloseste comunicarea.