| ramonarodica01 a întrebat:

Bună! Iubitul meu mi-a băgat degetul în vagin și nu a durut deloc, a fost chiar plăcut, însă când a încercat să bage penisul m-a durut foarte tare și nu a intrat. Să fie himenul elastic?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pai tu compari degetul cu penisul in erectie? Normal ca te doare ca impinge cu o putere mai mare decat cu un deget, ori himenul nu s-a rupt de tot si este elastic ori ai tu vaginul strîmt si te doare pana se obisnuieste cu sexul, ce varsta ai?

| MarianWLF a răspuns:

Daca esti virgina e clar ca te doare, inaintea penetrarii nu uitati de preludiu, preferabil oral.

| Violleta2022 a răspuns:

Iubitul tau nu a auzit de PRELUDIU?
De ce nu ti-a facut preludiu inainte de sex, ca sa te umezesti si exciti maxim, ca atunci intrarea in vagin nu mai este atat de dureroasa.

Himenul este diferit la fiecare fata, la unele este mai elastic, la altele mai subtire, la altele mai perforat sau mai putin perforat si in functiede actiunea barbatului, de intampla deflorarea (ruperea himenului, dezvirginarea).

Uite aici cate tipuri de himen sunt:
https://st3.depositphotos.com/......nnular.jpg

Sper ca nu vei accepta nici o partida sexuala FARA prezervativ, ca sa nu risti sa ramai gravida, sau sa iei vreo boala cu transmitere sexuala.

| dullcat a răspuns:

Durerea nu are treaba cu himenul elastic, ci cu lubrifierea si cu muschii vaginali care erau, cel mai probabil, incordati/contractati.Este normal sa se intample asa la primele contacte sexuale.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Pai nu e logic sa te doara mai tare? Degetu e mai subtire.Si e cam logic sa te doara daca e prima oara.Nu esti nici prima nici ultima pe care o sa o doara cand se dezvirgineaza pentru ca e normal, trebuia si baiatu sa fie domn sa-ti umezeasca pasarica putin, si sa fi bagat si al 2 deget incat sa-ti largeasca putin vaginu incat in momentu penetrarii sa nu mai fie diferenta aia grosime sa zic asa.Eu iti sugerez sa-ti faci tu o mica degetica inainte, ca tu stii cat poti indura sa zic asa.Baga si tu 1 un deget, dupa putin timp baga si pe al 2 si fa-ti o degetica pana te largesti putin, iar dupa ai 2 variante, ori ii spsui sa impinga incet incet pana intra tot, ori daca esti o fata mai puternica pune-l sa-l bage pe tot din prima, gandeste-o ca pe durere de masea.Ce ai vrea sa te doara maseaua toata ziua incet sau sa te doara 10 minute rau de tot? Asa si cu pasarica vrei sa te doara 10 minute cat baga incet incet pana introduce tot sau mai bine te doare 1 minut rau de tot dar macar stii ca l-a introdus?