| IHateLuvStorys a întrebat:

K ar trebui sa invat pe maine la testarea de la mate? Ms anticipat,

Răspuns Câştigător
| Phantasmagoria a răspuns:

De obicei nu este indicat sa inveti in ultima zi. Dar poti sa iti clarifici notiunile de baza: spre exemplu,teoremele,formulele. O ora iti poti face timp pentru asta, dar nu prea mult, sa nu te zapacesti!
Succes maine!winking

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

"K" ar fi trebuit sa inveti pana acum.

| Mihai7best a răspuns:

Tot ce ai facut din clasa a5a pana in a8a happy

| katycc a răspuns:

Singurul lucru pe care ai putea sa-l faci azi ar fi sa repeti formulele la geometrie in rest bazeaza-te pe ce stiihappy

| getutageo a răspuns:

Axeaza-te mai mult pe formule ( geometrie si algebra) daca stii formulele iti va fi mai usor happy succes

| andra97 a răspuns:

1.Utilizarea noţiunii de număr real şi a relaţiilor dintre mulţimile de numere reale studiate
2.Identificarea proprietaţilor operaţiilor cu numere reale.
3. Aplicarea operaţiilor cu numere reale în calcule variate.
4.Analizarea unor situaţii practice cu ajutorul rapoartelor, procentelor si proporţiilor
5.Identificarea unor probleme care se rezolvă cu ajutorul ecuaţiilor, inecuaţiilor sau a sistemelor de ecuaţii, rezolvarea acestora si interpretarea rezultatului obţinut.
6. Aplicarea în rezolvarea problemelor a elementelor de logică şi de teoria mulţimilor
7. Utilizarea elementelor de calcul algebric
8.Alegerea metodei adecvate de rezolvare a problemelor în care intervin dependenţe funcţionale sau probabilităţi.
9. Aplicarea teoriei specifice functiei de forma f:R->R, f(x)=ax+b
10. Utilizarea proprietaţilor figurilor geometrice şi a corpurilor geometrice în probleme de demonstraţie şi de calcul.
11.Reprezentarea prin desen a unor figuri geometrice şi a unor corpuri geometrice utilizând instrumente geometrice
12.Transpunerea in limbaj matematic a enunţului unei situaţii-problemă
13.Analizarea şi interpretarea rezultatelor obţinute prin rezolvarea unei probleme practice cu referire la figurile geometrice si unitaţile de măsură.
14.Investigarea valorii de adevăr a unor enunţuri şi construirea unor generalizări.
15.Redactarea coerentă si completă a soluţiei unei probleme.

Sper să îţi fie de folos şi să nu pici examenul!happy

| Eus a răspuns:

Desigur doar nu vrei sa iei o nota proasta.