| 666_7474 a întrebat:

Ma confrunt cu o situatie cel putin... unicata. Scriind aici ma mai descarc putin. Sper sa cititi.

Pana acum 2 saptamani am avut o relatie de 2 ani jumate. Inainte de el, am fost cu un tip X, nu a durat prea mult. In cei 2 ani jumate, l-am inselat pe prietenul meu cu tipul X de multe ori, uneori a aflat dar m-a iertat. Ultimele 2-3 luni au fost urate, certuri, scandal, prietenul meu aflase ca iar am facut asta si in final ne-am despartit definitiv.

De atunci sunt cu tipul X, dupa 3 ani in sfarsit avem relatia pe care ne-o doream. Nu pot descrie ce simt pentru el, nu e iubire simpla, e ceva suprem. Ca sa intelegeti, X e un tip interesant, ceea ce ii lipsea prietenului meu. E "ilegal de frumos", masculin, inalt, ambitios, incapatanat, genul de baiat care e inteligent de pervers (nu taranoi care pipaie fete). Si ma iubeste. Ma iubeste al naibii de mult, la fel ca mine. Avem o relatie speciala, mereu am avut, ne intelegem atat de bine, am trecut prin multe greutati si am ramas impreuna.

Acum, nelamurirea mea este: avand in vedere ca e un tip imprevizibil, is constienta ca orice om calca stramb, is constienta ca ma iubeste enorm si sunt norocoasa sa il am, e bine ce fac? Adica fostul prieten zice ca e distrus, ma rog. Nu stiu cum sa procedez.

Sper sa ma ajutati.

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ma speriasem la inceput cand am vazut atatia de "X". Deabea am terminat cu testele la matematica.Bine ca s-au mai estompat pe final.
Totusi, matematica e cum e, dar psihologia e si ma grea. Cu regret iti spun ca n-am inteles mare lucru. Care este de fapt, problema ta? Sa recapitulam: De 2 ani jumate il tot inseli pe saracul baiat cu acest misterios domn X iar acum te cuprind remuscarile si te intrebi daca e bine ce faci\ce-ai facut. Acum ai o relatie stabila si fericita. (Asa crezi tu). Daca o sa rezistati vreo 2, 3 ani, atunci sa spui asta, dar acum, e prea devreme. Cat despre acel miserios baiat, ilegal de frumos, ce sa zic... sper ca n-ai asteptari prea mari de la el. Tu l-ai invatat bazele unei relatii "extraconjugale" perfecte si pana la urma... E irezistibil tipu. Sau o fi imprevizibil? Sa nu te trezesti cu surprize.

| ywar a răspuns:

Mi-as dori pentru tine sa fii lasata cu funduletul in balta cand ti-e lumea mai draga. Si sigur el e destept, cat timp arati bine te ponteaza dupa care la alta. Asta meriti.

| e1xtz a răspuns:

Ti-ai cladit ''fericirea'' pe suferinta altei persoane, desi puteai sa eviti acest lucru.
''O fapta urata ce duce la prabusirea emotionala a unui semen, produce suferinta intregului univers''.(nu ma astept sa inteleaga cineva asta, dar in fine).

Sa nu te astepti ca nu va fi influentata si ''karma'' ta de acest lucru, si nu vei plati...vei plati aceasta ''fericire'', intr-un mod sau altul, toate faptele au un pret.
Vei uita fff probabil ce am spus, dar vei trai si vei simti la randul tau.
toate cele bune...

Răspuns utilizator avertizat
| TPUuser199 a răspuns:

Din asta constat ca nu esti o fata serioasa. Acum, o sa apara un Y si o sa il lasi pe X, dupa caracterul tau.

| Honeyyy a răspuns:

Avand in vedere ca este ilegal de frumos, ce o sa se intample cand X o sa calce stramb cu Z? big grin

| djlukass a răspuns:

Ce m-ar bucura sa aud ca in noua ta relatie cu acest X il vei insela timp de 2 ani si jumatate cu fostul tip Y. Oare cum se va simti X in cazul acesta. Hmmm ramane de vazut si sa ascultam povestea in continuare

| RevolutionX a răspuns:

Mama,mama daca eram in locul fostului tau prieten va capaceam si pe tine si pe X ala de nu va mai cunosteau nici mamele acasa!