| Euandreea16 a întrebat:

Mă poate ajuta si pe mine cineva sunt noua aici..Am o problemă mare nu mea venit ciclul din mai ultima dată mi-a venit pe 26 mai pe 25 iunie am făcut dragoste cu iubi ne-am protejat însă cand a scos a observat k perzevativul s-a rupt dar lui inca nu i-a venit asa ca nu a dat drumul in mine. dupa 2 zile a inceput sa am crampe prin burta sa fiu mai obosită si sub stomac a început inceput sa fie tare. am făcut ieri un test de sarcina care a iesit negativ nu aveam un ciclu regulat oare pot fi însărcinată? Dau funda

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina trebuie facut DUPA 21 de zile de la ultimul contact sexual, in situatia in care nu ai ciclul regulat.
Deci, in cazul tau, testul trebuie facut dupa data de 17 iulie, cand se implinesc 3 saptamani exact de la contactul sexual.
Orice test facut inainte de 17 iulie, va arata negativ si este facut inutil, chiar daca esti insarcinata, pentru ca nu poate sa arate pozitiv.