| raluca_3004 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala acum o saptamana, prima data am facut-o neprotejat dar nu si a dat drumu in mine. pot sa raman insarcinata daca nu si-a dat drumu? va rog s ma ajutati

7 răspunsuri:
| elyssa20 a răspuns:

Poy exista si riscul de a ramane insarcinata, barbatul in momentul excitatie elimina un lichid preejeculator, dar mai bine fa un testulet de sarcina si vezi cum sta situatia.bafta.

| rozalia25 a răspuns:

Nu inteleg de ce toata lumea se grabeste sa o faca? Nu poti simti adevarata placere a dragostei daca esti stresata sa nu ramai insarcinata, sau sa nu afle mama. Cel mai bine e sa o faci cand ai o relatie foarte stabila, stabila implicand si dorinta de a avea un bebe. Si, da exista sanse, mici ce-i drept. Iti poti da seama peste o saptamana daca te apuca greturile dimineata, si nu vine, Dar si mai sigur e un test, facut tot peste 1 saptamana, ca acum inca iasa negativ. Daca e bebe, da-mi-l mie, nu-l omori.

| kllass a răspuns:

Vreau sa botez. Daca cumva... da-mi de stire.

| nutzu' a răspuns:

Daca spermatozoizii lui nu vor fecunda oulul tau totul este ok... dar ai grija la lichidul preejaculator...sa nu fi ajuns in vaginul tau ca este de rau.
Trebuie sa faci un test de sarcina sa te linistesti.

Răspuns utilizator avertizat
| lora_9285 a răspuns:

Ei bine, ai fost expusa riscului.Este vorba de lichidul preejaculator. Daca ai avut norocul sa nu te aflii in perioada fertila atunci, ai scapat! Pe viitor fi mai precauta si protejeazate. Dar pentru eliminarea suspiciunii tale, fa un test de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata, daca nu a lasat in tine. Poti fi sigura suta la suta. eu si sotul meu asa o facem de 3 ani de zile si nu am ramas insarcinata. Nu exista nici un "lichid preejeculator sau alte picaturi", barbatii simt cand trebuie sa ejaculeze inainte de ejaculare.