| anonim_4396 a întrebat:

Pai treaba sta cam asa:sunt cu prietena mea de 9 luni jumate.totu intre noi parea bine si etc.ne vedem in fiecare zi si vorbim foarte des la telefon.Chestia e ca de la un timp am inceput sa ne certam foarte des si din toate prostiile.probabil cauza e ca petrecem prea mult timp impreuna.in fine.de fiecare data cand ne certam zicem ca ne despartim, da simtim amandoi ca nu va dura decat cateva ore pentru ca nu putem sta unu fara altu mai mult de o zi.ieri insa a fost diferit, ne-am certat si ea mi-a zis ca ea nu se simte fericita langa mine decat in unele momente, ca nu se simte implinita langa mine si ca toate chestiile astea vin de la faptul ca ea se simte tinuta in lant si ca nu se simte libera langa mine.am ascultat-o si i-am dat dreptate pentru ca pana la urma are dreptate, tinand cont de faptul ca ne petrecem foarte mult timp imrepuna.si totusi vina nu este doar a mea pentru ca ea ma suna non-stop si ar vrea sa vorbim 24 din 24 ca dupa aceea sa imi strige ca vezi doamne eu o tin in lant.ne iubim! sunt sigur de asta ca altfel n-am fi trecut de multe din obstacole! deci ne-am certat aseara si dupa fiecare cearta gen asta urma o despartire de cateva ore, insa de data asta ea era foarte hotarata sa ne despartim pe bune! La inceput am fost socat si ma gandeam ca e imposobil ca noi 2 sa ne despartim dupa cate chestii au fost intre noi si ca fara ea eu nu insemn nimic si nu stiu cum sa zic, simteam asa ca se destrama totu(pentru prima data cand simteam asta). Ea a trebuit sa vorbeasca cu mama ei si dupa sa ma sune sa continuam discutia.in timpu asta eu am stat si m-am gandit la cum e mai bine pentru ea.am realizat ca daca ea nu se simte libera langa mine, ar fi mai bine sa ne despartim sa o las sa isi continue viata, cu toate ca eu as suferi enorm. m-a sunat si i-am spus ce am hotarat, iar cand i-am spus ea mi-a zis ca nu vrea sa ne despartim ca putem noi sa trecem si peste asta si ca vrea sa ma ia in brate. logic ca nu am putut rezista si m-am dus(era ceasul cam 2 noaptea big grin)si ne-am impacat.problema mea acum este ca eu stau cu teama ca ea nu se simte bine in preajma mea si ca trebuie sa fac totu bine ca altfel se va despartii de mine.ma simt ciudat, traind cu teama asta. ce as putea face sa scap de sentimentu asta? e foarte stresant(de discutat am discutat cu ea deci nu imi ziceti:vorbeste cu ea!)Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Pur si simplu trebuie LIBERTATE intr-o relatie, las-o sa mearga cu prietenele la o plimbare, la un suc, sa se recreeze, sa nu mai simta ca o tii in "lanturi" tu fa la fel mergi la o bere cu baietii, la o plimbare, pun pariu ca dupa o zi din asta o sa vi se faca dor unul de celalalt.Stii cand stati impreuna mereu, numai voi doi, zi de zi ajungeti la un moment dat sa va plictisiti unul de altul, puteti merge impreuna cu un alt cuplu sau cu mai multi prieteni la un gratar, la iarba verde adica sa nu stati nas in nas numai voi doi tot timpul. Daca ati hotarat mereu sa va despartiti si nu ati facut-o niciodata inseamna ca va iubiti ei atunci incercati amandoi sa faceti cate o mica schimbare incepeti relatia de la inceput happy. Succes si sper ca ti-am fost de folos.

| gheorghita a răspuns:

Stai linistit vorbele acelea le-a spus la nervi, sunt sigura ca te iubeste, doar ca deja daca va certati in fiecare zi logic ca se satura de certuri. si o fi zis asa sa para si ea mai dura, mai hotarata ( asa fac si eu cateodata am o relatie de 1 an si 7 luni, si noi ne mai ciondanim). Fi intelegator cu ea incearca sa analizezi bine ce faci gresit, si sa iti indrepti reactiile! Multa bafta! Iubiti-va mult!

| flower a răspuns:

Pai simplu. Daca ea se simte ca intr-un lant in relatia cu tine, atunci acorda-i mai multa libertate. Nu mai stati impreuna 24 din 24, nu mai vb la telefon atat de des. Stii vorba aia"mai rarut ca-i mai dragut"happy; daca ea va considera ca are prea multa libertate va cere lantul inapoiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

9 luni si 6 zile :*