| Loredana96 a întrebat:

Buna,pe 20 decembrie am inceput sa ma intilnesc cu un baiat.
O luna s-a tot rugat la mine sa accept,si la un moment dat am zis : ok hai sa incercam...dar nu simteam acel sentiment,acei fluturi in stomac, deci nu aveam sentimente pentru el.Si iata avem 5 zile decind sintem impreuna,el ma suna, ne vedem.Vine la mine, pentru ca sintem in orase diferite.Si eu inca nu simt ca vreau sa-l vad,nu simt nevoia sa il sun,sa vorbesc cu el.
M-am gindit ca decit sa-l chinui sa-l las de acum...dar ce motiv sa spun?
Vreau un motiv intemeiat,ca sa nu spuna pe urma ca m-am jucat cu el, ca mi-am batut joc de el.
Ma ajutati?

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Dupa atatea zile, fluturasii in stomac ii simti când e dragoste la prima vedere, nu in toate cazurile se intampla asa, vei invata sa-l iubesti cu timpul si atunci vor venii si fluturasii dar oricum trebuie sa existe ceva care sa-ti placa la el, de la acel ceva porneste adevarata dragoste, daca nu exista nimic la el care sa-ti placa, atunci chiar ca nu mai are nici un rost relatia voastra... spune-i intr-un mesaj ca ai incercat sa-l iubesti, sa te indragostesti de el dar nu merge, nu-l poti iubi, asta e nu-i poti porunci inimii! Ii va fi greu dar pana la urma va intelege.
Iar daca totusi exista ceva care iti place la el atunci agata-te de acel ceva, incearca sa-l cunosti mai bine, observa cum se poarta cu tine, cum vorbeste cu tine, si vor venii acei fluturasi negresit, dragostea nu este mereu la prima vedere, in cele mai multe cazuri ea vine incet happy
Succes orice ai alege!

| Danysan a răspuns:

Categoric nu avansa ca nu e oki daca nu simti ceva pentru el.Acum la inceput ca dupa aceea o sa fie si mai rau.Bine ca depinde ce nu iti place la el.Fi sincera cu tine si analizeaza care e problema. Unele fete cauta baieti sa tina si sa faca asa ceva pentru ele si nu prea gasesc iar tu dai cu picioru.Bine ca nu e treba mea dar daca e vb de aspect sau cum arata, Comportament si alte chestii din astea se pot rectifica pe parcurs dar trebuie sa intrii tare tu in el.Stiu fete care aveau aceeasci problema ca si tine si au gasit o solutie ingenioasa. Daca vrei sa fi cu mine faci asa, te imbraci asa, iti faci freaza sa si mai departe. Unii mi-ar sarii in cap ca ce? cum sa fac eu ce zice o fata.Dar daca o Iubesti faci.Si stateam eu cu niste amici intr-o seara si o tipa a trecut cu baiatu respectiv si am ramas placut surprins de ceea ce am vazut. Uneori merg cu ei pe strada si observ alte fete cum intorc capu si nu imi vine sa cred.Un lucru e sigur din toate astea :Acel baiat te va iubii si va tine la tine si nu ai de ce sa iti mai faci griji de altceva.O vorba spune :Incearca sa Iubesti si vei ajunge sa simti asta fara sa vrei!

| Latinmoon a răspuns:

Spune-i adevarul sau ii poti spune ca sunteti doar prieteni, nimic mai mult.

| schmoll a răspuns:

El te place sincer, daca vine din alta localitate la tine e clar, nu trebuie sa simti dupa 5 zile neaparat,sau poate nu are acel ceva, daca esti sigura de sentimente spune-i, dupa il faci sa sufere si mai mult, cheia e la tine, succeshappy

| Jackul336 a răspuns:

Te-ai gandit bine dar cam cu intarziere!
eventual daca e posibil da vina pe distanta/sau /si ca nu te simti pregatita pentru o relatie.in niciun caz sa nu-i spui "hai sa ramanem amici"

| Robi673547 a răspuns:

Buna, eu cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui direct si deschis ce simti pentru el. Nu cauta motive false si ai gandit foarte bine ca nu trebuie sa il chinui degeaba.Dar nu ii spune azi, poate dupa sarbatori sau maine...
Motive : - poate distanta dintre voi
- nu simti nimic pentru el
Incearca sa fi cat mai sincera si cat mai convingatoare. Succes.

| Marrry a răspuns:

Https://www.youtube.com/......tps?/watch Stiu ca nu te va ajuta cu nimic...
Ai putea sa te schimbi sa fi altfel (vulcanica, nebuna) cu el si sa spui ca s-a schimbat ceva intre voi. si sa te desparti de el :)

| D0zaDeWise a răspuns:

Spune-i direct si deschis ca nu simti si nu ai simtit nimic pina acum pentru el! Daca nu simti nimic atunci nu are rost sa ramineti impreuna, caci el se poate indragosti si mai tare, si apoi va fi mult mai greu! Spune-i ca chiar iti pare rau ca nu sa primit nimic! Si atit! Bafta si Craciun Fericit:*