| CosminnnAnd a întrebat:

Bună, poate să mă ajute cineva? Pe data de 4 martie am avut ultima menstrauatie și luna aceasta mi-a întârziat (am un ciclu regulat de-obicei) suntem pe 8 nu mi-a venit încă, țin să menționez ca am simptomele pe care le am mereu înainte de menstruatie (dureri de spate, de burtă, oboseală) dar tot nu îmi vine și am un lichid alb care îmi curge. Vreau să zic ca îmi doresc un copil și încerc să rămân însărcinată deci nu m-am protejat. Am făcut pe data de 5 două teste dar au fost negative. Se poate să fi făcut testele prea devreme? Sau nu este vorba de o sarcină, vă rog ajutați-mă?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi eronat si inutil.

| dullcat a răspuns:

Si da, ai facut testul mult prea devreme.E recomandat sa il faci la 7-10 zile de la intarzierea menstruatiei daca doresti un rezultat concludent.Tot de citit:

https://www.donna-medicalcenter.ro/blog/test-de-sarcina.html

https://www.reginamaria.ro/......e-rezultat