| Nathalie18 a întrebat:

Pot avea vreo infectie genitala daca nu am scurgeri febra si alte simptome? Ma fac cu lama in acea zona si am niste bubite sau foliculi pilosi inflamati si mancarimi uneori, nu am dureri cand urinez si nu urinez frecvent..nu am simptome de gonoree, candida, hiv, hpv..ar putea fi vreo infectie de la lama? Zona e mai grunjoasa cu niste formatiuni mici, ca niste bubite unflate, din unele ies fire de par din altele nu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca lama de ras nu a fost folosita inainte de vreun bolnav de HIV (SIDA) nu vad vreun motiv pentru care ai lua o boala cu transmitere sexuala, cand te razi pubian!
Dar sexul neprotejat, poate sa te infecteze cu orice boala cu transmitere sexuala, fara sa-ti dea simptome, scurgeri sau febra.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa schimbi procedeul de a te epila pentru a-ti da seama daca se mentine starea amintita. Daca starea, situaria amintita persista si se manifesta in continuare, in acel caz este indicat sa fii consultata de un medic specialist in dermatologie. Multa sanatate!