| Er1 a întrebat:

Bună seara. Aș dori să mă ajutați să pot ajuta o prietenă. Are nevoie de un test de sarcină și nu știe ce să aleagă : Barza sau Surecheck.
Noi am căutat pe net pentru a vedea o diferență și am găsit acest lucru :
Surecheck
• Exactitate de 99%.
• Se poate folosi din prima zi de întârziere a menstruaţiei.
• Se poate face în orice moment al zilei.
• Shure Check Streamer nu necesită pipetă, se poate face oriunde şi păstra ca amintire.

Barza
• Detectează sarcina uterină sau extrauterină cu 4 zile înainte de întârzierea menstruaţiei.
• Exactitate de 99, 99%.
• Rezultatul pozitiv apare în 20 de secunde, iar cel negativ în 3 minute.
• Se poate face în orice moment al zilei.
• Se găseşte sub formă de bandă, casetă şi stilou.

Care credeți că e mai bun, și aici vorbesc cu fetele/femeile care au experiență nu cu niște copile de 12 ani care își aruncă părerea.
Și care este diferența dintre aceste forme : bandă, casetă și stilou?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt la fel de bune, doar ca "uita" sa spuna ceva. Ca siguranta de 99% nu este atinsa daca il faci in prima zi de intarziere din orice urina, ci in a 10-a zi de intarziere in orice moment al zilei.

2 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Amandoua sunt bune, dar mai bine sa aleaga Surecheck.Parerea mea ca e mai bun decat barza. Oricum testele de sarcina nu sunt chiar 100% sigure

| Er1 explică:

Și care este diferența dintre bandă, casetă și stilou?