| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna seara am avut piercing in buric iar acum 2 saptamani cand m-am operat de chist ovarian l-am scos...gaura de deasupra la buric e intacta adica nu a fost cusuta dar sub ea e incizia unde a bagat laparoscopul sau cum so numii, luni mi-a scos atele de la incizii. Intrebarea e: pot sa pun piercingul la loc sau sa mai astept putin, daca il pun se poate deschide incizia de langa buric? Piercingul l-am facut acum 5 ani si imi e foarte drag, oare se poate inchide gaura daca mai astept pana sa il pun?

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Gaura nu ți închide, eu nu am mai purtat cercei în urechi de la 8 ani și acum după câțiva ani buni încă am găurile, dacă vreau să-mi pun cercei pot să-mi pun fără nicio problemă.
Deci eu zic să mai aștepți puțin, mai bine întreabă un medic pentru că va știi mai bine decât noi dacă e vreo problemă să-ți pui piercing-ul. Eu aș avea grijă dacă aș fi în locul tău, mai ales că abia ai făcut operația aceea, nu cred că se va deschide incizia având în vedere că ți-a scos și firele dar e mai bine să fii precaută decât să riști, nu?
Multă baftă!

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Mai asteapta cateva zile