| marianaustroi a întrebat:

Bună seara așa o întrebare cine credeți ca ar trebui să înceapă inițierea unui contact intim. De câte ori vreau să o fac prietenul meu nu prea face mai nimic. De asemenea într-un cuplu tânăr de câte ori pe săptămână e important să aveți relații intime?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Orucare dar duoa casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Cine doreste poate initia partida de sex, dar daca cel de langa tine nu are chef, poti abandona sau puteti discuta daca are vreo problema si nu poate, sau nu vrea.
Un cuplu tanar poate avea sex zilnic, sau 2-3 ori pe saptamana.

| VoidEternal a răspuns:

Incepe cine își dorește. Daca tu ai vrea dar aștepți de la el să sară pe tine, atunci sa nu te superi daca nu se întâmplă de cate ori ai vrea.

De cate ori pe săptămână e discutabil. Unele cupluri sunt ok cu o data pe luna. Altele, mai tinere, fac zilnic. Sunt și aspecte logistice aici, când, cum, unde, etc

Cred că o medie rezonabilă ar fi de 2 ori pe săptămână la un cuplu matur eventual cu un copil.

1 data la 2-3 zile pentru un cuplu fara copii. Dar astea sunt generalizări.

| LordCristobal a răspuns:

De obicei barbatul si trebuie sa inceapa cu sarutari, atingeri tandre si magaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate iniția și femeia, nu-i problema.

| DoctorInFemei a răspuns:

In fiecare zi, ba chiar uneori de mai multe ori pe zi!

| DoctorInFemei a răspuns:

Oricine poate inita