| ZuuZaaA a întrebat:

Buna seara dragii mei.As dori cat mai multe raspunsuri la aceasta intrebare din partea sexului masculin.Cum vedeti voi femeia,ca simbol,ca om?(ma refer la femeile adevarate nu la toate ``duduile``(ca sa le numesc asa). Deci,repet nu ma refer la ele,ci la acele femei care stiu ce vor de la viata.Ce rol credeti ca are ea pe acest pamant? Sincer,cum o percepeti voi? De ce anume credeti voi ca are nevoie o femeie? In general, ce reprezinta FEMEIA pentru voi? As dori ca raspunsurile sa fie la fel de serios abordate cum este si intrebarea.

Răspuns Câştigător
| Kabuto79 a răspuns:

Personal eu vad femeia ca fiind o fiinta foarte fragila.Rolul ei pe pamant este exact ca al masculilor.O femeie adevarata are nevoie exact de aceleas lucruri pe care le are nevoie un un barbat adevarat iubire, intelegere, prietenie daca ai aceste 3 lucruri esti in rai. Singura diferenta dintre barbat si femeie este faptul ca femeile sunt mai fragile mai sensibile fizic. restul difera de la om la om

7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

O vad ca pe o ecuatie cu 2 necunoscute, sau ca pe 2 ecuatii cu 3 necunoscute, sau ca pe 3 ecuatii cu 4 necunoscute (mereu exista o necunoscuta in plus in sistemul de ecuatii, ce nu-ti permite sa rezolvi problema)

| Neinteresantul a răspuns:

Pentru fiecare barbat, femeia inseamna altceva. N-o sa dai peste vreunul care sa-ti spuna exact ce inseamna femeia pentru el. Stii de ce? Pentru ca multi habar n-au! Pana la o anumita varsta, ei vad femeile ca niste jucarii sexuale. Pe ei nu-i intereseaza sprijinul, afectiunea, increderea, etc. Doar sexul si faima daca au o "gagica buna". Sa vada lumea ce bibelou si-au luat ei. Si nu prea ai pus bine intrebarea in locul asta, pentru ca stii si tu, sunt o gramada de pustani...

| Liviucu a răspuns:

Pentru mine o fata e ceva unic, minunat, pur si. frumos la sublim. Poate sa fie un baiat scump la comportament si dulce si cum vrei tu si de nota o mie si cel mai cel, ca degeaba, nu intrece pur si simplu o fata. Sunt innebunit dupa fetele simple. Dupa fetele care nu au pic de aere in ele, care sunt linistite, si mai ales dupa acelea frumoase foc si care-si vad de viata lor atat in relatiile cu baietii ce le au dar si in societate. De ce are nevoie o femeie? De un barbat care sa o merite, bineinteles in functie de cum este si ea. Daca ea e tarfa, tot de un bou sa aiba parte si nu de unul mai linistit ce poate o iubeste mult, cum sunt cazurile din ziua de azi, din pacate...

| Jardelin a răspuns:

Dintr-un punct de vedere, femeia (altele decit cele apropiate) trebuie privite de catre un barbat asa:

1. Ca pe propria fiica, daca este copil.

2. Ca pe sora sa, daca sint de o seama

3. Ca pe mama sa, daca este mai mare decit el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia este fiinta pe care trebuie s-o iubesti si s-o rasfeti, caci daca nu, nu sex, nu mancare, nu vase spalate laughing

| Genesis2014 a răspuns:

Foarte buna intrebare.
Te intreb oare daca ai fi pus-o in timpurile de inceput a iudeo-crestinismului cum ti s-ar fi raspuns.
http://www.trilulilu.ro/......tolului-pa
Din pacate in subconstientul muuuultora din,, turmă''au mai rămas aceste aberatii biblice! Să fii iubită!

| valid a răspuns:

Am avut ocazia sa traiesc cu 6-7 femei acum la 44 am gasit femeia care mi-ad dorit toata viata.nu vreau sa vb urat de nici una din cele 6 foste toate au avut un impact asupra vietii mele de la fiecare am avut de invatat cate ceva si la intrebarea ce rol au pe pamant:barbatul nu poate fi complet fara femeie ce poate face femeia in unele cazuri poate face si barbatul insa sant multe lucruri care amandoi se complecteaza iar de nascut copii nici nu mai zic, consider ca Bunul Dumnezeu Crreatorul omului a stiut de ce omului nu era bine sa fie singur singura greseala a femei e ca a ascultat de sarpe si nu de Creator.in rest numai de bine atata timp cat sotia este supusa barbatului ei in dragoste si armonie conjugala