| CristianChivescu a întrebat:

Buna Seara TPU, am si eu o intrebare pentru fete. De ce unele fete nu raspund pe facebook daca nu cunosc baiatul respectiv?

5 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Din cauza ca nul cunosc si cred ca nu au ce vorbi cu cineva pe care nul cunosti. oricum pe facebook sunt multi poate si cu identitati diferite. si nu neaparat de teama dar pur si simplu nu le pasa de ce le scrie.

| SweetSecrets a răspuns:

Poate pentru ca nu considera respectivul baiat destul de frumos, interesant ca sa poarte o discutie k el/sunt timide, le este cam rusine/nu vorbesc in general cu necunoscutii pentru ca nu au incredere in ei. Sper ca te-am ajutathappy!

| fuzzy6 a răspuns:

Depinde foarte mult cum incepi sa vorbesti cu fata respectiva.

si eu am primit mesaje de la oameni care habar n-am cine erau cu "hey. ce faci?" si nu raspund la mesaje de genul. poate daca mi-ar trimite vreunul mesaj "hey, uhm, scuze daca te deranjez. imi pari de treaba/frumoasa/etc, si am zis sa incerc sa vorbesc cu tine, daca e okey." poate m-as gandi de doua ori.

dar majoritatea celora care m-au "abordat" cu "ceao, ce faci?" erau niste oameni vai de ei, care ma vedeau pe fb, ziceau "oh, uite-o pe asta" si da-i si baga-te in seama. ceea ce mi se parea deplasat, mai ales ca am si prieten si nu e un secret lucrul asta.

| unforgettable a răspuns:

Pai cred ca aproape toate fetele cred ca e doar "bagare in seama"ca toti ceilalti...doar o pierdere de timptongue...depinde si cum vb cu ea!

| TheRules a răspuns:

Poate ca cred ca esti un Proxenet sau alt ceva