| Belluuu a întrebat:

Buna seara TPU, se poate ca o relatie sa tina mult timp? chiar si 3 ani? :o..., si daca "Da" cum, care este secretul pentru a fi cladita o relatie atata timp.? rog seriozitate!

7 răspunsuri:
| Cts_Florin_1990 a răspuns:

Nu lasa criminalul sa intervina intre voi : monotonia!

| Vektor a răspuns:

Iubire, incredere si respect.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand gasesti persoana potrivita, si nu depinde relatia de nimeni decat de voi.
Nu trebuie nici un truc, nu este nici un secret. Pur si simplu intalnesti o persoana cu care te potrivesti peste 90%, si aveti amandoi preocupari asemanatoare; amandoi sa aveti chef de distractie sau de relaxare 'monotona', nu unul cu gandul la cluburi, celalalt cu capu-n carti.

| Daniel_Petrus_1993 a răspuns:

Iubire, incredere si respect.

| kandaraki a răspuns:

In primul rind respect-o, increderea e cea mai importanta in relatie, pe urma antimonotonia, faceti mereu lucruri diverse impreuna, mereu incearca sa o impresionezi cu ceva, surprinzi, iubesteo si multa multa armonie :-), succes

| sofisis a răspuns:

Trebuie sa vina totul de la sine. Daca trebuie sa "muncesti" pentru a pastra relatia...e mai bine sa o inchei.

| piticelm a răspuns:

Sa ai incredere, sa nu presezi persoana de langa tine.Toleranta in mare parte.Cu timpul te inveti cu persoana si mofturile sale, invatand sa nu mai pui orice chestie la suflet.Sa fii alaturi de el/ea indiferent de situatie si sa iubesti cu adevarat.Insa astea sunt chestii generale, fiecare isi face relatia cum vrea.