| Catiii_8378 a întrebat:

Stiu ca o sa va plictisesc cu acest subiect dar. mama mea a facut avort!straight face Asta s-a intamplat intr-o dupamiaza, mama a mers in oras la o terasa cu prietenele, brusc i s-a facut rau si a inceput sa o doara stomacul, ea speriindu-se l-a sunat pe tata care a dus-o la spital. Acolo nu stiu ce s-a intamplat, dar cand mama a venit acasa era foarte suparata, eu i-am intreabat ce s-a intamplat, dar ei nu au vrut sa imi zica... Mama s-a dus in casa incepand sa planga, iar eu si sora mea am decis sa nu vorbim cu ea, am crezut ca este suparata din alt motiv. A doua zi mama i-a spus ce s-a intamplat sorei mele mai mari, dar mie nu mi-a zis nimic. Cand am aflat de la sora mea prima data m-am intrebat oare ce a simtit acel copil?straight face Oare puteam sa am un frate sau o surioara?straight face. Dar acum nu mai conteaza nimicoh go on

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este uşor pentru tine să o acuzi că a făcut avort dar voi copii nu aveţi experienţă de viaţă şi nu cunoaşteţi nevoile zilnice care ne înebunesc pe toţi. Viaţa este foarte grea. Eu nu o condamn pe mama ta, a fost decizia ei şi nimeni nu are voie să o condamne. Nu a făcut nimic ilegal.
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

E foarte trist ce i s-a intamplat mamei tale. Daca a fost insarcinata si si-a dorit acel copil, e o mare trauma. A avea un avort spontan, e mai socant decat unul normal.Intr-adevar,poate aveati si voi un fratior sau o surioara, un suflet nevinovat, care nu a avut putere sa lupte.

Abh
| Abh a răspuns:

Cu siguranta mama ta a suferit un avort spontan, a pierdut deci sarcina fara voia ei, asa ca nu ai de ce sa o condamni. Iar faptul ca a plans, denota faptul ca si-ar fi dorit acea sarcina.

| Yana a răspuns:

"i s-a facut rau si a inceput sa o doara stomacul, ea speriindu-se l-a sunat pe tata care a dus-o la spital" poate era vorba de avort spontan, de indata ce a avut dureri dintr-o data.

| Africanwitch a răspuns:

Si intrebarea ta care este?
Embrionul acela nu a simtit nimic, iar tu putea sa ai chiar si frati tripleti.

| MANDY_2679 a răspuns:

Poate bebele punea in pericol sanatatea mamei tale si a fost nevoie sa faca avort thinking n-ai de unde sa stii daca nu ai vorbit deschis cu ea

kiss

| nevermind_6208 a răspuns:

Grea situatie. stiu ce inseamna sa pierzi din familie. la mine in 6 luni din 7 oameni in casa am ramas singur! Miau murit toti, eram pe a 11! ziua scoala noaptea lucru pana am facut diabet. de la stres probabil si am dereglari de somn! Am catvi "prieteni" care ma cauta in rest nimeni nu 2 doi bani! fii multumita ca maicata e ok ca se putea intampla altfel! Si la toata lumea zic asta, dar nu e nimic mai frumos si linistitor decat sa stii ca te asteapta cineva acasa, pentru ca stiu cum e sa te intorci in fiecare seara doar la gandurile tale! noroc