| Gabygabygaby637383891 a întrebat:

Hey,TPU! Am nevoie de ajutor.
Ieri pe la 4 dimineata m-am trezit cu o durere de cap si greață,eram molestia si nu puteam sa ma ridic din pat si ma durea stomacul si face ala un moment dat,,Bum,bum,bum" ca si cum s ar fi strans si dupa ar fi revenit,nu stiu sa explic,si imi era scârba sa manânc ceva,parca nu puteam sa înghit.
Dupa aceea tot ieri dupamiaza am început să mă simt din nou rau,si ma înțepa stomacul cand ma ridicam în picioare,cand stăteam întinsă nu.
Mi a facut mama un ceai si mi-a dat niste pastile si dupa mi-a facut o frectie si am inceput sa ma simt mai bine,adică ma puteam sa da jos din pat si nu ma mai dureau muşchii asa de tare,dar amețeală mai aveam putin.

Acum sunt bine, doar ca dupa ce mananc ceva chiar in în cantitate foarte mica, incepe sa imi ghioraie stomacul si se simte ca o apăsare si sunt balonata si aparent am gaze si râgai destul de des.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Posibil ca problema asta sa o ai de la ultima masa pe care stomacul nu a primit-o. Daca dimineata nu te simti mai bine, atunci mergi la medic fara sa stai pe ganduri. Iar daca chiar in noaptea asta nu te simti bine, poti de asemenea sa chemi salvarea sunand la 112 chiar daca nu ai semnal sau credit pe telefon. Nu trebuie sa stai cu durere pana in ultima clipa.

| KatyTaylorNyga a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie mai demult. Trebuie sa bei mult ceai de musetel si sa mananci paine prajita. Te ajuta mult. Multa sanatate!