| Pauladaniela234 a întrebat:

Buna. Sunt băieți care nu au lichid preejaculator? Iubitului meu nu ii curge nimic, are vreo legătură cu anii? Are 16.
Menționez că si cand e foarte excitat tot nu curge.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Nu lua in seama ce a zis Jassmina.Confunda sperma cu lichidul preejaculator, lucru care este rusinos in cazul unei persoane mature.

Nu este neaparat sa "curga". Acest lucru se intampla in cazul barbatilor care secreta lichid preejaculator in cantitati mai mari.Este foarte posibil ca prietenul tau sa secrete lichid preejaculator in cantitati mici, astfel incat acesta isi va indeplini rolul de hidratare si echilibrare a pH-ului uretrei, dar nu va fi vizibila sau evidenta scurgerea acestuia din uretra.
Exista si cazuri rare in care nu se secreta deloc lichid preejaculator, insa in cazul acesta, barbatul ar trebui sa aiba si alte senzatii, disconfort sau semnale de alarma care sa ii ridice semne de intrebare.

Numai bine!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa vada un urolog, pentru ca ceva nu este in regula cu producerea spermei, care ar fi trebuit sa inceapa la 13-14 ani.
Bineinteles, sunt si baieti care intra la pubertate la 16 ani si poate este cazul lui, dar tot ar fi util sa mearag la medic, pentru investigatii.

| mihai69 a răspuns:

Posibil, la fel cum sunt femei perfect "uscate", deși se excită.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa nu aiba lichid preejaculator.

| Crackman a răspuns:

Ce sa zic ma bucur ca la 16 ani în loc sa cânți la clarinet, tu cânți la wurst
Poate încă nu ii dezvoltat ( nu cred) dar sigur curge când este în interiorul tău

Răspuns utilizator avertizat