| ralfy123 a întrebat:

Sunt cu iubita mea impreuna de aproape 3 ani de zile si simt ca am nevoie de altceva, simt nevoia ca trebuie sa cunosc persoane noi si sa traiesc si alte experiente.( Am doar 19 ani, precizez). O iubesc foarte mult si stiu ca voi regreta, nu vreau sa ma despart de ea, imi e foarte greu pentru ca eu tin la ea si o iubesc, dar simt nevoia sa cunosc alte persoane si sa traiesc si alte experiente. Nu ma pot detasa de ea, imi este greu sa ma despart. Dar stiu ca e posibil sa fie mai bine, dar e al naibii de greu sa ma despart de ea si in acelasi timp simt si o anumita nemultumire pentru ca eu compar relatia la inceput vs acum. Inteleg ca nu e ok, niciodata nu o sa fie ca la inceput. Deci aveti un sfat cum as putea sa ma detasez de ea fara sa sufar, imi doresc, am sentimente pentru ea si imi e greu?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

înțeleg perfect, e normal, ești la vârsta când trebuie să-ți trăiești un pic viața, să faci nebunii, să cunoști și persoane cum ai zis tu și te simți cumva îngrădit de o relație chiar dacă ea poate nu te restrânge în mod direct. Eu zic să discuți chestiile astea cu ea și să încercați să găsiți un front comun, poate să rămâneți împreună dar să aveți vreo relație mai deschisă, mai permisivă o perioadă, nu știu.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand iubesti cu adv nu simti asa ceva, nu o iubesti

| Eireann a răspuns:

Ma bucur ca te gandesti cum sa faci sa nu suferi tu dar nu te intereseaza daca sufera ea. E atasament si obisnuia, dragoste nu prea. O sa suferi si o sa iti treaca.

| elaventurero a răspuns:

E ok ce simți dacă ești cu ea de la 16 ani, te cred și e normal și o minte deschisa ar face chestia asta. Puteți încerca o relație deschisă☺️?