| Victoria122 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si cred ca sunt bisexuala. Cum imi dau seama daca este adevarat?

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Numai prin analizarea comportamentului tau privind relatiile cu prietenele tale considerate ca fiind cele mai bune, sau daca vreodata au aparut/existat sentimente de atracte fata de o alta fata, ori daca in present exista vreo atractie mai intense/deosebite fata de o anumita persoana de sex feminine, iti vei da seama daca ai inclinatii sau orientare bisexuala sau heterosexuala. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ce te face să crezi asta?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca saruti o fataa si iti place ar putea fi adevarat.

| Emma30555 a răspuns:

La varsta asta poti fi confuza. Poate iti plac fetele diar in sensul ca le admiri dar nu cred ca ai vrea o relatie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Lm_GPkOfVKI Fraiero HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA

| HazelEyes77 a răspuns:

Asta iti dai seama pe parcurs pe masura ce iti experimentezi sexualitatea si incerci sa ai relatii atat cu baieti cat si cu fete. Daca simti atractie fizica si chiar te atasezi emotional de o fata dar in acelasi timp iti plac si baietii esti bisexuala. Dar daca observi ca te intereseaza mult mai mult fetele si le vezi ca pe potentiale iubite si nu simple amice atunci orientarea ta e lesbi. Ai doar 14 ani deci suficient timp de aici incolo sa ti dai seama cu siguranta de ce simti. Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai ajuns la concluzia că ești așa?

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Te-ai vedea intr-o relatie cu o fata? Daca raspunsul este da atunci ar trebui sa incerci. Daca iti plac baietii atunci esti heterosexuala. Lasand la o parte etichetele inutile...fa ce iti zice inima. Daca te atrag atat baietii cat si fetele atunci totul este in regula. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu o prietena de a ta si sa ii spui ca ai putea sa ai sentimente si fata de o femeie. Adica o prietena care sa fie capabila sa iti inteleaga sentimentele.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Nu poţi pe moment, cu trecerea timpului o sa îţi dai seama. Si eu aveam cam 15 ani jumate când mi-am dat seama ca sunt gay. Încearcă să nu forţezi lucrurile încât să le spui celorlaţi despre această bănuiala, poate ieşi neconvenabil pentru tine.

| artemidak a răspuns:

Uita-te la filme cu gay și vezi dacă îți plac.
Dacă nu, nu esti.
Dacă, da esti.
Dar nu e bătut in cuie, ai sa vezi pe parcurs.

| TheDevil07 a răspuns:

Buna! Am 15 ani si sunt exact in aceeasi situatie. Daca vrei putem vorbi

| TheDevil07 a răspuns:

Scrie mi pe Facebook(nu am poza cu mine, ii o poza cu ceva ceas) si ma cheamă pe Facebook Ale Alexandra