| nuuu_7986 a întrebat:

Buna sunt Pablo 30 ani casatorit de 6 ani fara copii, am fost de acord amandoi sa nu facem copii o perioada sa vedem daca ne potrivim, sunt pe punctul sa divortez pentru ca sotia nu vrea sa avem copii, nu vrea sa isi gaseasca un job, sta doar in casa, facem dragoste f rar, am incercat sa o ajut, sa o inteleg crezand ca e o perioada mai grea, depresie ceva, dar nimic si ma trage si pe mine in jos cu toate, eu sunt o pers. energica, imi place viata, ma descurc f bine economic, nu am inselat-o nici o data, dasi simt nevoia sa o facem mai des, imi place mult sexul, si ma gandesc serios sa divortez, credeti ca gresesc daca mi-as da O NOUA SANSA?

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca ea e tipul "lasa-ma sa te las", daca se complace intr-o viata de trantorita(de aceea nici nu vrea copii), daca se iubeste atat de mult, se respecta. sunt suficiente motive pentru "nepotrivire de caracter".

| TąNyą a răspuns:

Se pare că nu te potriveşti cu ea dacă nu vrea să aibă copi, nu înţelege nevoile tale.

Eu zic să discuţi cu ea despre astea şi dacă tot la fel divorţează.

T.

| yami a răspuns:

O noua sansa pentru tine cu ea sau in alta parte? Daca te gandesti sa ii dai ei inca o sansa, ma indoiesc ca ar misca ceva odata ce se complace in situatie. Doar daca esti atat de puternic sa o tragi dupa tine, sa reinventati povestea voastra de dragoste. Sunt de acord cu varianta sa-ti acorzi TIE sansa la o viata fericita. Din cate stiu eu, avem o singura viata, si asta e scurta. De ce sa ne chinuim cand afara poate fi ceea ce ne dorim? Iar in legatura cu sex-ul: daca nu acum, cat suntem tineri, atunci cand? Ce ti-e si cu destinul asta! Eu am 2 copii, mi-i i-am dorit foarte mult, sunt si eu exact cum te-ai descris tu, si am divortat pentru ca el nu era pregatit sa creasca copii. Cine sa mai inteleaga cevahappy? Capul sus, sunt sigura ca vei lua cea mai buna decizie!

Răspuns utilizator avertizat
| Douapunccteunics a răspuns:

De gasit gasesti dar e sotia ta de 6 ani vorbeste serios cu ea si spune-i carei treaba...

| biBii07 a răspuns:

Nu, sigur ca nu gresesti acordandu-ti o noua sansa, atata timp cat sotia ta, e putin egoista as zice, nefacandu-si datoria de sotie. Nu are rost sa te chinui, daca nu sunteti pe aceeasi linie de plutire tu ai sa tragi de ea, si de casnicie si astfel sa iti pierzi tineretea.
Acum eu iti spun parerea mea, insa tu stii cel mai bine cat ti la persoana aceasta care iti este sotie si ce si cum ar fi mai bine si pentru tine si pentru ea.
Incearca sa o stimulezi intr-un fel ca sa se redreseze!

| membrugirl2010 a răspuns:

Ar trebui sa discuti f serios cu ea si sa puneti lucrurile pe fata. Spune-i ce gandesti...

| Mike_7143 a răspuns:

Salut!
Gaseste-ti o amanta cu care ai vrea sa ramai, sau cel putin cu care ai vrea sa ai copii. Fa un copil cu aceasta amanta, apoi iti instiintezi sotia ca in sfarsit ai un copil. O sa plece ea singura. Numai ai grija, ca daca divortati din cauza ta, o sa pierzi casa, masa, si probabil si masina.
Fii istet!
E clar ca nu are rost sa continui cu ea.
Ai primit cateva sfaturi bune aici. Ia-le in seama!winking

Bafta!

| siwel a răspuns:

Poate raspunsurile pe care le poti da la intrebarile astea te vor ajuta:
Esti tandru si afectuos cu ea?
Ai rabdare cu ea si cand ea e nerecunoscatoare si insensibila?
Ai fi in stare sa o iubesti asa cum e chiar daca nu s-ar schimba niciodata?
Esti multumit de modul in care iti asumi responsabilitatea de sot in relatia ta cu ea?
Comunici cu ea cu rabdare toate frustrarile tale pe care le-ai scris aici?
Poate ajuta.