| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
suntem impreuna de 7 luni, eu am vorbit pe mess cu altcineva [am vb doar pe mess si atat, nu aveam de gand sa ma intalnesc in realitate] iar el intrand pe id-ul meu a vazut, mi-a dat si a 2-a sansa.Cred ca el nu a avut niciodata incredere in mine si daca ar fi avut acum sigur nu mai are.
nu stiu ce sa cred, stiu ca sunt si eu vinovata, m-am invatat minte, nu o sa se mai repete... dar fara increderea lui.sad oare cat o sa mai dureze relatia? [ceva sfaturi?]

6 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Pai o relatie poate continua numai daca ai dovedesti cal iubesti. e foarte greu sa mai ai incredere in cineva daca a gresit. dar discuta cu el. dovedestei cal iubesti. ofera-i cadouri. sarutal mereu fi dragastoasa cu el. daca nu da rezultate inseamna ca nu are rost sa continui. dar incerca sa il faci sa recapete increderea. bafta!:X

| superdorex a răspuns:

Nu stiu dar eu urasc sa patrunzi in intimitatea celuilalt! De ce sa intri pe id-ul celuilalt? Nu e corect acolo e intimiytatea mea! Stiu ca ai gresit dar asa ceva nu as fi permis! Intr-un fel ce faci te lasi controlata si maipulata? Adica el detine tot controlul tau? Tu ai parola lui sa intri pe al lui? Nu stiu ce sa cred, dar o fi ea incredere, dar nici asa! Multa bafta si te rog ai orgoliu si nu-i mai lasa sa intre pe profilul tau!

| Dennys1521 a răspuns:

Dovedeste-i contrariul
atat timp cat tu nu o sa mai calci stramb, el cu timpul o sa uite.
fi si tu mai fidela...

| liz23 a răspuns:

Amandoi sunteti de vina in pierderea increderii.El pentru ca si-a permis sa te controleze,nestiind ce va gasi,e semn de neincredere,tu pentru ca i-ai demonstrat ca are de ce sa te controleze. Ce poti face tu? Incerci sa demonstrezi ca vrei relatia,nu mai faci, lupti pentru el, dar pui o limita la control.Intr-o relatie dorinta de a merge mai departe tine de doi oameni, tu poti face tot ce tine de tine dar mai ramane si necunoscutul, el ce vrea mai departe?

| vipande11 a răspuns:

Daca o sa eu recastigi increderea va dura. Deci ce ai facut uh teoretic l-ai inselat si asta la ranit mult si trebuie acum sa-ti gasesti cuvine momente si gesturi potrivite ca sa faci sa uite de chestia aia pe mine a fuctionat cand m-a inselat prietena deci incearca si uh poate o sa mearga. Sper ca ti-am fost de folos BAFTA

| rino90 a răspuns:

"dar fara increderea lui.sad oare cat o sa mai dureze relatia?", te referi la cat o sa mai rezisti u?