| Anonimul54287654098 a întrebat:

Am 13 ani si ma masturbez, nu ma judecati.
Coloarea "spermei" mele este doar putin transparenta, nu pot lasa pe nimeni gravida nu?

Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

Normal ca poti, dar de aia s-a inventat SFANTUL PREZERVATIV

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu aș băga mâna în foc pe tema asta. S-ar putea să fie vreo câteva mii de „înotători" pe acolo.

| sofisis a răspuns:

Ba da. Teoretic, daca nu ai probleme de infertilitate, din momentul in care iti apare sperma, poti lasa fetele gravide.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este vorba de sperma autentica, in acel caz in continutul ei indiferent de culoarea aparenta, inseamna ca exista un numar de cateva milioane de spermatozoizi. Pentru a fi fecundat ovulul este nevoie de 1 (UN) singur spermatozoid. Asa ca incepand de acum incolo, va trebui sa ai multa grija in tot ceea ce vei face in momentul in care vei ajunge in compania fetelor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te judec.
Ba, poți. Iată 7 tați la 13 ani.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_youngest_birth_fathers

| Ionescu1121 a răspuns:

Cu siguranță, da! Doar dacă nu ai probleme ...in principiu dacă sperma are caracteristicile necesare fecundarii unui ovul...da