| DeeaElenaaaa a întrebat:

Am nevoie de un raspuns foarte bun..culoarea spermei daca este transparenta..inseamna ca nu poti face copii?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Poti face copii.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu, este ori lichid preejaculator, care apare la excitarea masculina, ori este foarte proaspata, dupa o ejaculare recenta.
Daca ai dubii, mergi si faci o analiza - spermograma - si afli tot ce te intereseaza.

| doctorandus a răspuns:

Pentru asta se fac analize (spermograma).

| sofisis a răspuns:

Nu neaparat. Poate fi deshidratare. Transparenta la culoarea spermei indica fertilitate redusa dar nu inseamna ca esti infertil. In orice caz, nu strica o spermograma.

| Plato a răspuns:

Nu, nu inseamna.

| Vanesa87 a răspuns:

Inseamma doar ca gradul de concentratie este foarte scazut. aproape de infertilitate.de obicei sunt de natura medicala.dar nu sunt boli ereditate.de multe ori chiar stresul provoaca infertilitatea temporara, alomentatia odihna

| Vanesa87 a răspuns:

Inseamma doar ca gradul de concentratie este foarte scazut. aproape de infertilitate.de obicei sunt de natura medicala.dar nu sunt boli ereditate.de multe ori chiar stresul provoaca infertilitatea temporara, alimentatia odihna

| ChawChaw a răspuns:

Ba da