| hfhhhrthgdj a întrebat:

am 14 ani si am o problema mai delicata, cand ma masturbez ejaculez intr-un timp foarte scurt (cam 20-30 de secunde), e ceva normal sau sufar de ejaculare precoce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cam rapid, manevreaza-ti cu mai multa delicatete preputiul. Inainte de a apare senzatia de ejaculare opreste-te complet. Incearca sa-ti controlezi si "educi" incet incet senzatiile de excitatie. Succes!

4 răspunsuri:
| cirsiti a răspuns:

Incearca fara filme porno

| mihai69 a răspuns:

Nu e o situație prea fericită, dar așa cum ți s-a spus deja, cu timpul și cu ceva voință poți să treci peste acest neajuns.
În plus, după o perioadă de „adaptare" când vei fi foarte excitabil datorită noutății, dorinței etc. imediat după debutul vieții sexuale cu un/o partener/ă e foarte posibil ca actul sexual să țină mai mult. Sau mult mai mult... depinde de foarte mulți factori - nu se poate ști de acum dacă ai sau nu ejaculare precoce.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Asta vei afla dupa cateva contacte sexuale cu o partenera. Deocamdata ia-o mai usor cand o faci nu ca un disperat. Asta in cazul in care o faci asa. Mai auzisem eu pe la mine prin cartier cunoscuti care pariau care termina primul din masturbare si o faceau impreuna in casa unuia. Graba nu e buna nici cu mana nici cu o partenera

| kavasaki99 a răspuns:

Ejaculare precoce, incepeți viața sexuala.