| Anny025 a întrebat:

am intrat intr-o incurcatura destul de nasoala... m-am certat cu cea mai buna prietena a mea cu care ies zilnic din cauza unei greseli de-ale mele ea acum e f suparata, nu vrea sa ma vada in fata ochilor si nu stiu cum sa rezolv asta. ne-am certat pentru ea avea un prieten( tot din gasca noastra) cu care ba se despartea, ba se impaca. si intr-o zi ( pe atunci erau despartiti) stateam cu EL pe o banca. si am spus eu nu stiu ce si in acel moment el m-a sarutat... apoi am devenit din ce in ce mai apropiati, eram ca un adevarat cuplu ( iar EA nu putea sa afle pentru era plecata la mare) totul bine si frumos pana cand eram prea fericita pentru se intamplau toate astea incat i-am zis unei alte fete totul. iar aceasta fata i-a spus EI. acum toata lumea ma uraste si este impotriva mea si nu stiu ce sa mai fac, cum sa ma impac cu EA si cum so scot la capat. va multumesc din suflet pentru raspuns happy

2 răspunsuri:
| JadeT a răspuns:

Du-te la ea acasa sau la socala si pentru inceput spune-i atat:acordami 5 minute din timpul tau sa iti explic dupa aia tragi concluzia daca mai vrei sa fim prietene sau nu, lasa-ma doar 5 minute si dupa aia nu iti mai zic nimic| si ii explici ca nu ai facut-o cu intentie doar stateati pe banca si vorbeati si in momentul ala te-a sarutat,apoi luata ca de val nu esti de vina tu ca te'ai indragostit,nu a fost niimic cu intenti o scurta aventura,si spune-i ca pentru a ii dovedi ca ii esti prietena o vei termina cu acel baiat, iti ceri scuze si ca nu se va mai intampla, ca ea a fost este si va fi mereu cea mai buna prietena a ta chiar daca ea nu iti mai vorbestehappyfundita?

| Anny025 explică:

A.si am uitat sa zic ca EL ma imobilizat(cand m-a sarutat) si nu am mai avut ce face ( e de 8 ori cat mine). si EA nu vrea sa ma lasa sa ii explic ca el m-a sarutat nu eu pe el, si ca n-am avut cei face.etc etc.