| puffytzi a întrebat:

Buna TPU.Am o nelamurire...
Cunosk o fata la scoala si nah ma inteleg bine cu ea si i-am zis ca o plac. Avem foarte amre incredere unul in altul. dar nu stiu cum sa-i cer prietenia, sunt cam timid nah. putin ajutor.Va rog

Răspuns Câştigător
| lemmon a răspuns:

Din moment ce i-ai zis ca o placi, asta urmeaza:sa ii ceri prietenia. poate ca si ea e mai timida si nu a stiut cum sa reactioneze, mai asteapta putin si du-te si vb cu ea. dar in fata si nu pe mess sau lla tlf. fii calm si spune-i:''ti-am zis ca te plac, si as vrea sa fie intre noi mai mult decat o relatie de prietenie, daca vrei si tu'' [sau ma rog, formuleaza u cum vrei]. mai bine e sa infrunti adevarul, sa iti faci forta decat sa o pierzi de frica sa ii spui adevarul.asta e sfatul meu.bafta:*

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Du-te la ea si spune-i ce simti...
ce o fi atat de greu?

| ĄŇÐİ a răspuns:

Pai...in primul rand stai cat mai mult cu ea poartate frumos si se va intampla ceva magic daca nu merge mai scriemibig grin

| Alexu_6086 a răspuns:

Scoate-o si tu la un suc prin vreun mall ceva de genu, plimb-o prin niste magazine ceva si daca se iveste ocazia incearca sa o iei de mana... De aici totul este banal. Poti sa incerci si varianta cu filmul dar risti sa se uite mereu la ecranul ala si nu la tinelaughing

| blaa a răspuns:

"Vrei sa fii prietena mea?"

Ce este asa de greu?
Te inteleg, si eu am fost asta, dar am devenit indiferent.(stiu ca unii o sa ma injurati).
Nu-ti mai fa atatea griji ca nu o sa vrea, nu ma place...
Asta este.treci peste si o cauti p altalaughing

Fa-ti curaj si spune-i!

| puffytzi explică:

Multumes mult.Am ascultat sfaturile voastre si mi-i-a iesit:X